VMI PAAIŠKINA, KADA VERTA IR NEVERTA TAIKYTI NPD

NPD

NPD – kada verta, o kada ne jį taikyti. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena: jei gyventojas anksčiau buvo pateikęs darbdaviui prašymą taikyti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD), tai 2019 metais jokių papildomų prašymų jis teikti neprivalo. NPD ir toliau yra taikomas.

Jei gyventojui iki šiol nebuvo taikomas NPD, tačiau dabar gyventojas pageidauja jį taikyti, arba anksčiau NPD jam nepriklausė, o dabar, perskaičiavus atlyginimą – priklauso, jis prašymą savo darbdaviui gali pateikti kad ir šiandien ir, jei NPD taikyti jam priklauso, tai bus padaryta nedelsiant – netrukus gyventojas pastebės, jog atlyginimas padidėjo.

„Jei gyventojas prašymo nepateiks, nors NPD taikyti jam priklauso, nieko baisaus. Kaip ir kiekvienais metais, jis galės NPD susigrąžinti iki gegužės 2 dienos pateikdamas metinę pajamų deklaraciją“,- pasakoja Rasa Virvilienė, VMI Teisės departamento direktorė, akcentuodama, kad gyventojui pamiršus deklaruoti pajamas ir nesusigrąžinus nepanaudoto NPD – VMI apie tai jam primins.

Gyventojai gali susigrąžinti anksčiau permokėtą NPD ir už ankstesnius laikotarpius, jei pateiks pajamų deklaraciją: už 2017 m. dar gali susigrąžinti 2,3 mln. Eur permokos; 2016 m. – 1,4 mln.; 2015 m. – 1 mln. 2014 m. 700.000 Eur.

VMI primena, kad gyventojai, kurių atlyginimas 2019 metais yra ne didesnis kaip 2.555 Eur per mėnesį (neatskaičius mokesčių), turi teisę į NPD, todėl bet kada gali pateikti prašymą savo darbdaviui ir jį taikyti. Gyventojas, gaunantis tik atlyginimą iš vieno darbdavio ir neplanuojantis gauti kitų pajamų, gali pateikti darbdaviui prašymą taikyti NPD, o, pavyzdžiui, gavus vienkartinę premiją, kartu su atlyginimu viršijančią 2.555 Eur, vertėtų pateikti prašymą bent vieną mėnesį netaikyti NPD.

Skaityti daugiau.

Reikia konsultacijos? Pasitark su specialistu.