10 ELGESIO BŪDŲ, KURIE GALI PRITRAUKTI VMI DĖMESĮ

0519 PSL

Pateikiame dešimt įmonių ir jų akcininkų elgesio būdų, kurie gali paskatinti mokesčių administratorių atidžiau pasidomėti bendrove.

Kada įmonė gali sulaukti VMI dėmesio

  • Įmonėje yra sukauptas didelis nepaskirstytas pelnas, bendrovė lėšų neinvestuoja. Ypač tai atrodo įtartina, kai įmonės akcininkas yra fizinis asmuo. VMI daro prielaidą, kad akcininkas iš įmonės pinigus išsiima kitais būdais – per paslaugų sutartis ar pan.
  • VMI dabar labai domisi, kur bendrovės išmoka dividendus, kai dividendai keliauja į užsienio šalyse esančias įmones. Tai susiję su tuo, kad nuo 2016 m. kovo 26 d. dividendų lengvatos netaikomos, jeigu įmonės ar įmonių grupės pagrindinis arba vienas iš pagrindinių tikslų yra mokestinė nauda. Tai VMI leidžia gerokai apriboti dividendų lengvatą ir surinkti daugiau mokesčių.
  • VMI smalsumą kursto ir netinkamas pardavimų ir pirkimų santykis. Jeigu pardavimų ir pirkimų santykis yra mažiau už vienetą arba daugiau už vienetą, tačiau neatitinka sektoriaus rodiklių, VMI daro prielaidą, kad įmonė neparodo visos sukuriamos pridėtinės vertės ir nesumoka viso PVM, kitų mokesčių.

Daugiau skaitykite: čia