100% DYDŽIO BAUDAS GALĖS SKIRTI IR VMI

VMI

Iki 100% dydžio baudas, kai asmuo negali pagrįsti pinigų kilmės, galės skirti ir Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Šiuo atveju nebūtina, kad mokesčių mokėtojui būtų pritaikyta baudžiamoji atsakomybė.

Jau anksčiau skelbta, kad priskaičiuotos sumos bylose, kuriose gyventojų išlaidos nesutampa su pajamomis, didėja.

Mokestinių ginčų komisijos (MGK) statistika rodo, kad VMI imasi ir gana smulkių bylų. Pavyzdžiui, per vieną patikrinimų VMI priskaičiavo 2.858 Eur mokesčių, baudų ir delspinigių, o nepagrįstos gyventojo išlaidos siekė 16.000 Eur.

Nauja sankcija

Padarius tokius pažeidimus po 2019 m. pasekmės gali būti gerokai skaudesnės – vietoj šiuo metu tokiais atvejais paprastai skiriamos 10% nesumokėtų mokesčių baudos, galima bus sulaukti 100% dydžio baudos, taip pat bus apskaičiuoti ir delspinigiai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Mokesčių administravimo įstatymo pataisas, nustatančias adekvačias baudas asmenims, negalintiems pagrįsti turimų pajamų gavimo šaltinių, ir pakartotinai padariusiems mokestinius pažeidimus.

Prezidentės inicijuotos pataisos numato, kad asmenims, negalintiems pagrįsti savo pajamų kilmės, bus taikoma bauda nuo 50 iki 100% priskaičiuotos gyventojų pajamų mokesčio sumos. Už pakartotinai padarytus mokestinius pažeidimus skiriamų baudų dydžiai bus didinami dvigubai.

Rasa Virvilienė, VMI Teisės departamento direktorė, pažymi, kad minėtas Mokesčių administravimo įstatymo (MAĮ) 139 straipsnio pakeitimas įsigalios nuo 2019 m. sausio 1 d. Pakeitimo įstatymo nuostatas bus galima taikyti už padarytus pažeidimus 2019 ir vėlesniais metais.

Skaityti daugiau.

Kyla klausimų? Pasikonsultuok su specialistu.