150 TŪKST. MOKESČIŲ MOKĖTOJŲ VMI ATLEIDO NUO DELSPINIGIŲ

VMI

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informavo, kad jau 150 tūkst. gyventojų ir įmonių atleido mokesčių mokėtojus nuo delspinigių, kurie buvo skaičiuojami nuo praeityje nesumokėtų mokesčių. Apie tai jiems tai pranešta asmeniškai – e.laiškais. Pranešimo, kad mokesčių mokėtojas atleistas nuo delspinigių, e. laiškais dar sulauks apie 125 tūkst. gyventojų ir 25 tūkst. įmonių.

Jiems nurašyta delspinigių suma – per 7 mln. Eur (3,4 mln. Eur gyventojams ir 3,6 mln. Eur įmonėms). Delspinigius mokesčių administratorius nurašė automatiškai – jokių papildomų prašymų teikti nereikia, įmonėms ir gyventojams belieka pasinaudoti proga ir sumokėti mokesčius.

„Kai mokesčių mokėtojas yra pateikęs mokesčių deklaraciją dar iki 2019 m. sausio 1 d., tačiau mokesčių nesumokėjo ir todėl nuo susidariusios mokėtinos mokesčių sumos jam apskaičiuoti delspinigiai, tai tokie gyventojai ir įmonės nuo nesumokėtų delspinigių yra atleisti, o jie patys apie tai informuojami e. laiškais“, – sako VMI Teisės departamento direktorė Rasa Virvilienė, ir pažymi, kad nelikus delspinigių, teliko nedelsti ir sumokėti mokesčius.

Skaityti daugiau.

Reikia konsultacijos? Pasitark su specialistu.