BANKO SĄSKAITOS ATIDARYMAS LIETUVOJE IR LENKIJOJE

PADĖSIME JUMS ATIDARYTI BANKO SĄSKAITĄ LIETUVOJE BEI LENKIJOJE

Jei jus domina pradėti verslą Lietuvoje, jums reikia atsidaryti banko sąskaitą viename iš Lietuvos bankų. Tai palengvina atsiskaitymus su darbuotojais, tiekėjais, partneriais ir kitais. Taip pat tai supaprastina mokesčių mokėjimo valstybinėms įstaigoms tvarką.
Tačiau sąskaitos atidarymas nėra lengvas procesas, ypač, jei verslo savininkas arba bendrasavininkas yra ne Lietuvos rezidentas. Todėl norint, kad šis procesas vyktų greitai, sklandžiai ir be papildomo vargo, galite šį darbą patikėti mums. Kvalifikuota ir patyrusi „Buhalteria.lt“ komanda bendradarbiauja su didžiausiais Lietuvoje bei Lenkijoje veikiančiais bankais ir yra pasiruošusi padėti kiekvienam naujam verslui. Įmonės specialistai suteiks profesionalias konsultacijas, visapusišką teisinę pagalbą, esant poreikiui atstovaus Jus ir Jūsų verslą valstybinėse institucijose, atsakys į visus Jums rūpimus klausimus ir padarys viską, kad greitai ir paprastai galėtumėte pradėti bei vystyti verslą.

Kaip apibrėžiama banko sąskaita Lenkijoje?
Banko sąskaita Lenkijoje paprastais žodžiais gali būti apibrėžiama kaip sutartis dėl finansinės sąskaitos, tvarkomos Lenkijos banke, per kurią Lenkijos bankas ir klientas fiksuoja asmeninėmis ar verslo tikslais atliktas finansines operacijas. Lenkijoje gali būti įvairių tipų banko sąskaitos, pradedant asmenine banko sąskaita Lenkijoje ir verslo banko sąskaita Lenkijoje, dar vadinama einamąja banko sąskaita Lenkijoje ir įmonių banko sąskaita Lenkijoje.

Kaip atidaryti banko sąskaita Lenkijoje?
Svarbu atkreipti dėmesį į pasirinktą banką, nes viskas priklauso nuo jo. Egzistuoja net tokių bankų, kurie visiškai neatidaro sąskaitų užsienio kapitalo bendrovėms, ar įmonėms, užsiimančioms konkrečiomis veiklomis. Taip pat tie, kurie teikia šią paslaugą dažnai reikalauja įrodyti ryšius su Lenkija, pateikti ir pagrįsti objektyvias priežastis, dėl kurių reikalinga tam tikra banko sąskaita Lenkijoje.

Norėdami atidaryti banko sąskaitą Lenkijoje, jums reikia tik asmens tapatybę patvirtinančio dokumento (ID). Jei esate ne iš ES šalies, kai kurie bankai gali paprašyti ir jūsų gyvenamosios vietos įrodymo. Tai gali būti PESEL, Lenkijos nacionalinis identifikavimo numeris. Pavyzdžiui, ukrainiečiams gali prireikti PESEL, kad galėtų atidaryti banko sąskaitą Lenkijoje. Geriausia pasidomėti bankais, kokie yra jų individualūs reikalavimai ir kokios tikslios informacijos ar dokumentų jie prašo.

Lenkija turi stiprią bankų infrastruktūrą. Bankai teikia platų paslaugų ir finansinių prekių asortimentą. Daugelis Lenkijos bankų yra pasaulinių konglomeratų dalis.  Jie aptarnauja labai skirtingus klientus – nuo ​​jaunimo, studentų iki didelių įmonių, todėl automatiškai pinigų automatų tinklas Lenkijoje yra platus. Beveik kiekvienas bankas turi modernią mobiliąją programėlę ir internetinę bankininkystę, daugybę skaitmeninių mokėjimo alternatyvų ir suderinamumą su mobiliąja pinigine.

Kokių dokumentų reikia norint atidaryti banko sąskaitą Lenkijoje?
Dokumentai, kurių gali prireikti norint atidaryti banko sąskaitą Lenkijoje:
– Pasas arba asmens tapatybės kortelė, arba bet koks asmens tapatybės dokumentas su nuotrauka;
– Adresas ir kita kontaktinė informacija,
– Darbo istorija ir banko ataskaitos gali būti naudingos, jei norite kredito kortelės arba overdrafto.

Taigi visų pirma, reikalingi dokumentai pagal kuriuos galima bus nustatyti asmenis atstovaujančius bendrovę ir atstovavimo būdą. Tam geriausiai išimti Registrų centro Elektroninį sertifikuotą išrašą. Dažniausiai reikalingi būna ir bendrovės įstatai / nuostatai bei dokumentai, pagal kuriuos galima bus nustatyti galutinius naudos gavėjus – visos akcininkų struktūros diagramos bei Registrų centro išrašai apie juridinio asmens dalyvius ar naudos gavėjus. Dokumentai neturėtų būti senesni nei 1-3 mėnesiai (priklausomai nuo konkretaus banko procedūrų), bei turėtų būti išversti į Lenkų kalbą ir patvirtinti Lenkijos Teisingumo ministerijos sąraše įregistruoto prisiekusiojo vertėjo. Savesta teikia visų reikalingų dokumentų vertimo paslaugas.

Banko mokesčiai ir išlaidos
Prieš atidarant banko sąskaitą Lenkijoje yra labai svarbu kelis kartus perskaityti ir susipažinti su taisyklėmis ir sąlygomis, atkreipti dėmesį į mokesčius ir būtent mokesčius, susijusius su bankininkyste. Yra keli mokesčių mokėjimo būdai: mokesčiai už banko sąskaitos tvarkymą arba kredito ar debeto kortelės naudojimą. Būtent Lenkijoje už naudojimąsi paskyra imamas įprastas nedidelis mėnesinis mokestis, pvz., 15–20 zlotų. Tačiau kai kurios paskyros gali būti patrauklesnės ir visai netaikyti šio mokesčio už pirmuosius šešis mėnesius ar net metus. Kiti dažni mokesčiai apima fiksuotą mokestį už naudojimąsi kito banko bankomatu. Todėl svarbu nustatyti savo paskirtį atidaromai sąsakaitai ir sužinoti, ar tokie gali būti taikoma jūsų pasirinktai paskyrai. Kai kurios banko operacijos yra nemokamos, tačiau kai kurios kitos operacijos gali būti itin brangios. Pavyzdžiui, jei pervedate pinigus tarp sąskaitų, kuriose naudojamos skirtingos valiutos, gali kainuoti brangiai ir už tokį sandorio atlikimą mokėsite tam tikrą mokestį. Dar svarbu prisiminti tai, jog valiutos kursas gali būti nepastovus.

Kiek kainuoja sąskaitos išlaikymas

Priklausomai nuo banko, nuo sąskaitų / kortelių skaičiaus, elektroninės bankininkystės sistemos rūšies (standartinė, korporatyvinė), mėnesiniai sąskaitos išlaikymo kaštai bus nuo 5 iki 70 eurų.

Ar reikia atvykti į Lenkiją?
Dažniausiai atvykti yra būtina. Kai kurie iš bankų prašo atvykti vieną arba du kartus. Tačiau žinoma, išskirtinais atvejais yra galimybė atidaryti banko sąskaitą ir nuotoliniu būdu. Atvykti privalo įmonės vadovas ar vadovai, pagal jūsų bendrovės įstatuose nustatytą įmonės atstovavimo tvarką. Jeigu norėsite padaryti prieigą kitiems savo darbuotojams, buhalterijai, tada dažniausiai atvykti reikės ir visiems asmenims, kuriems norėsite padaryti individualius prisijungimus (procedūros gali skirtis priklausomai nuo banko).

Virtualios banko sąskaitos alternatyva
Kalbant apie tarptautinius lėšų pervedimus iš Lenkijos, tai gali jums daug kainuoti, nes daugelis bankų nepaiso vidutinės rinkos kurso, taikomo prekiaujant valiutomis tarp bankų. Bankai linkę didinti šias normas, kad gautų pelno, o tada dar pridėti SWIFT mokestį. Galų gale, atlikdami tarptautinius pinigų pervedimus į tam tikras rinkas, konvertuodami valiutą ir mokesčius, galite išleisti apie 10 % visos pervestos sumos. Turint virtualią banko sąskaitą „B2B Pay“, šios išlaidos sumažinamos. Tai įmanoma, nes „B2B Pay“ taiko fiksuotą 1% mokestį, viršijantį vidutinį rinkos kursą, o jūs niekada nemokate SWIFT mokesčio. Taip pat gausite savo Europos IBAN, o tai reiškia, kad galite gauti mokėjimus ir siųsti pinigus tarp daugelio šalių už fiksuotą mažą tarifą.

Kuriame Lenkijos banke geriau atsidaryti sąskaitą?
Norėdami pasirinkti geriausią variantą, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:
– kokių dokumentų reikia norint atidaryti sąskaitą banke;
– ar yra galimybė internetu atsidaryti banko sąskaitą Lenkijoje;
– kokius papildomus reikalavimus reikia įvykdyti;
– ar banko pasiūlymas yra pelningas;
– kokie yra mokesčiai ir ar galite jų išvengti;
– kiek kainuoja sąskaitos priežiūra per mėnesį;
– bankomatai, iš kurių galite išsiimti pinigus nemokamai;
– kokie kiti svarbūs mokesčiai, pvz., kiek kainuoja pervedimas į užsienį;
– kaip prireikus uždaryti sąskaitą?

Šiuo metu sąskaitos atidarymas bet kurioje Europos įmonėje išlieka vienu svarbiausiu ir kėbliausiu klausimu. Banko sąsakitos svarba yra kiekvienam suprantama, todėl tiek pavieniai asmenys, tiek įvairūs verslininkai suvokia to svarbą. Norint pradėti su banku ar sąskaitos atsidarymu susijusią veiklą, svarbu žinoti pagrindinius reikalavimus tam, kad procesai jau nuo pat pradžių vyktų sklandžiai ir greitai. Todėl būtent šiuo tikslu siūlome specialistų paslaugas, kurios Jums padės taupyti laiką, viskas bus pasirūpinta iki paskutinio žingsnio.

Banko sąskaitos Lietuvoje privalumai:
– Lietuvos bankai suteikia galimybę atsidaryti sąskaitas tiek rezidentams, tiek nerezidentams
– Kiekvienas turi galimybę pasirinkti banką pagal verslo tikslus (šalyje veikia tiek smulkūs vietiniai bankai, tiek didžiausios Skandinavijos bankų grupės);
– Teikiama paslauga atsidaryti banko sąskaitą asmenims ir kitų NVS šalių piliečiams;
– Platus skirting kalbų pasirinkimas ir vartojimas (internetinė bankininkystė, o taip pat ir visi banko darbuotojai kalba lietiuvių, anglų, rusų kalbomis);
– Galima turėti kelių valiutų sąskaitą;
– Valstybė suteikia garantija indėlių grąžinimui iki 100 000 eurų iš vieno banko;
– Galimybė lėšas ir pavedimus kontroliuoti bet kuriuo paros metu.
– Galimybė užsakyti valstybines, banko ar kitas komercines paslaugas Jūsų verslui Lietuvoje be tiesioginio asmeninio buvimo per internetinį banką.

Sąskaitos atidarymo procedūra:

Juridiniams asmenims:
– Lietuvoje atsidaryti įmonės sąskaitą, kurios akcininkas ir/ar direktorius yra ne Lietuvos gyventojas reikalauja daugiau pastangų ir procesų, tačiau su specialistų pagalbą tai įmanoma.
– Kiekvienas bankas yra individualus. Vieni iš jų prašo avansinio negrąžinamo mokesčio, kurį reikia sumokėti dokumentų pateikimo metu, kiti, be visų reikiamų dokumentų dar prašo pateikti išsamią dokumentaciją, patvirtinančią įmonės ryšį su šalimi – Lietuva.
– Priklausomai nuo to, kuris bankas peržiūri dokumentus bei kokia yra įmonės veikla, tačiau vidutiniškai dokumentų peržiūros laikotarpis svyruoja nuo kelių dienų iki poros mėnesių. Tačiau yra ir galimybė tik per vieną dieną atsidaryti banko sąskaitą Lietuvoje, kas daugeliui vis dar skamba kaip fantazija.
– Visais banko sąskaitos atsidarymo etapais įmonės direktorius turi atvykti asmeniškai banke.

Fiziniams asmenims (jei ne Lietuvos rezidentas):
Banko sąskaitos atidarymo nuorodos ir tvarka nerezidentams Lietuvoje niekuom nesiskiria nuo sąskaitos atidarymo įmonei. Jums tereikės nuvykti į artimiausią aptarnavimo skyrių bei pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – pasą su galiojančia Šengeno viza. Banke Jums bus reikalaujama patvirtinti banko sąskaitos atidarymo tikslą, kartais ir ryšį su šalimi – Lietuva. Priešingu atveju sąskaita nebus atidaryta.

Kartu su savo profesionalų komanda mes savo klientams (tiek fiziniams asmenims, tiek jų įmonėms) parinksime banką, kuris geriausiai atitinka jų pageidavimus ir poreikius, atsižvelgdami į pilietybę bei ryšius su Lietuva. Na o šių specialistų paslaugos yra reikalingos tam, kad nesuklystumėte pasirinkdami banko, kuris galbūt visai neatitinka Jūsų reikalavimų, nedirba su tokiais klientais. Tokiu būdu paprasčiausiai prarasite savo laiką ir turėsite sumokėti mokesčius už dokumentų peržiūrą.

Bendradarbiavimo su Buhalteria.lt pranašumai:
Mūsų įmonė jau daugiau nei 7 metus sėkmingai padeda Lietuvos ir užsienio įmonėms bei klientams atsidaryti sąskaitas Lietuvoje. Beveik visi mūsų klientai nuolat su mumis bendradarbiauja ir rekomenduoja mus savo draugams bei verslo partneriams net ir po paslaugų atlikimo.

Kolektyve dirba kvalifikuoti teisininkai, išmanantys vietinės teisės aktų subtilybes ir bendravimo su bankinėmis institucijomis ypatumus. Sąskaitos atidarymas nerezidentui su mūsų pagalba yra reali ir įgyvendinama užduotis, kurią už Jus atliksime kaip įmanoma greičiau, atsižvelgdami į Jūsų verslo ir įmonės veiklos specifiką.

Kiekvieną klausimą aptariame individualiai: vertiname Jūsų laiką ir parenkame geriausią banką, kuris tiksliai atitiks Jūsų poreikius.

Dažniausiai
užduodami klausimai

Jei kyla klausimų dėl apskaitos, įmonių steigimo ar verslo valdymo, peržiūrėkite dažniausiai užduodamų klausimų ir atsakymų sąrašą. Jei visgi reikiamo atsakymo čia neradote, susisiekite su mumis arba užpildykite užklausos formą ir mes suteiksime Jums visą išsamią informaciją.

Įšsiųsti
užklausą


mūsų
privalumai
Užtikriname nenutrūkstamą darbą
DIRBAME SU PROGRAMOMIS „FINVALDA“, „B1“ IR „BŪTENTA“
vv
Kalbame lietuvių anglų, rusų ir lenkų kalbomis
RR
Į UŽKLAUSAS ATSAKOME OPERATYVIAI – TĄ PAČIĄ DIENĄ
ww
Bendraujame „Skype“, „Viber“, „WatsUpp“
ii
Nuolat sekame naujienas ir įstatymų pakeitimus
tt
Konsultuojame ir atsakome į jums rūpimus klausimus
ff
Pagal poreikius siūlome skirtingus apskaitos būdus
TURITE KLAUSIMŲ?
REIKIA PROFESIONALIOS KONSULTACIJOS?
TURITE KLAUSIMŲ?
REIKIA PROFESIONALIOS KONSULTACIJOS?