Bankomatų tinklas įžiebė aistras: bankai perspėja, kad paslaugos brangs

Dėl bankomatų tinklo užvirė aistros

Reikalaujant didžiųjų šalies bankų užtikrinti, kad bankomatai būtų prieinami visuomenei 5 ar 10 kilometrų atstumu, ilgainiui bankų paslaugos brangs pačių vartotojų sąskaita.

Tai ne tik Lietuvos bankų asociacijos, bet ir Lietuvos laisvosios rinkos instituto teiginys. Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narys Kęstutis Kupšys atsisakė priimti tokį pareiškimą – tai yra tik dar vienas būdas, kuriuo bankas bando iššaukti diskusijas. Lietuvos bankas taip pat ragina bankus svarstyti apie bendrus bankomatus.

Pasak Lietuvos laisvosios rinkos tyrimų instituto ekspertės Karolinos Mickutės, siūloma bankomatų tinklo plėtra yra geras įstatymo peržiūros pavyzdys, dėl kurio gali tekti koreguoti kitus teisinius veiksmus. Vienas pagrindinių projekto trūkumų yra poveikio vertinimo trūkumas. Pasak pašnekovės, kadangi įstatymai anksčiau nereglamentavo bankomatų tinklų, dabar reikėtų atlikti poveikio vertinimą. Kaip paaiškino K. Mickutė, tai padės sprendimus priimantiems asmenims ir visuomenei lengviau įvertinti situaciją.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: lrt.lt