BUHALTERINĖS PASLAUGOS – NAUDINGAS ĮRANKIS AUGINANT JŪSŲ PELNĄ

Buhalterinės paslaugos

Siekiant užtikrinti verslo lankstumą ir efektyvumą, būtinos kokybiškos buhalterinės paslaugos. Tvarkinga ir skaidri buhalterinė apskaita garantuoja sėkmingą verslo vystymąsi ir išsikeltų tikslų realizavimą, taip pat palengvina apskaitą, mažina įvairias rizikas, padeda priimti optimalius verslo sprendimus.

Vienas iš patrauklių būdų gauti aukštos kokybės paslaugas – pasirinkti profesionalią buhalterines paslaugas teikiančią įmonę, kuri tiksliai ir skaidriai atliks visas būtinas operacijas. Be to, tai dar ir puikus būdas sutaupyti, nes buhalterinės paslaugos teikiamos arba už iš anksto sutartą mokestį, arba sumokant už konkretų atliktą darbą.

Tokia specialistų komanda pasirūpins, kad visos buhalterinės paslaugos būtų atliktos laiku ir profesionaliai. Prieš atliekant užduotis, aptariama ir įsiklausoma į klientų lūkesčius, pasiūlomas optimaliausias paslaugos variantas, ir, žinoma, atsižvelgiama į visus tuo metu galiojančius įstatymus bei reikalavimus.

Patikima ir kompetentinga buhalterinių paslaugų įmonė dirba taip, kad klientas visą išsamią informaciją gautų laiku. Aiškiai pateikti ir teisingai interpretuojami duomenys apie įmonės finansus gali atnešti verslui neįkainojamos naudos:

 • galimybė nustatyti produkto, paslaugos, darbo valandos savikainą ir suvokti, kokie veiksniai daro įtaką jos mažėjimui;
 • galimybė matyti, kiek pinigų „suvalgo“ administracijos darbuotojai ir šiuos skaičius palyginti su visų darbuotojų išlaidomis;
 • galimybė stebėti, kurios išlaidų rūšys nuolat didėja, ir laiku nuspręsti, kurias iš jų reikia mažinti;
 • galimybė investicijas atskirti nuo išlaidų ir išmatuoti, kokią grąžą jos duoda.

Platus paslaugų spektras

Įmonė, atsakanti už finansinius apskaitos reikalus, klientams gali pasiūlyti visą spektrą buhalterinių paslaugų. Paslaugos neretai teikiamos ir nuotoliniu būdu. Tai itin aktualu kituose miestuose ar kitose šalyse dirbančioms kompanijoms.

Viena populiariausių paslaugų – tai darbo užmokesčio apskaita, reikalaujanti didelio kruopštumo ir atsakomybės. Be jos neapsieina jokia veiklą vykdanti ir darbuotojus samdanti bendrovė. Ši apskaita apima darbo laiko apskaitą, darbo užmokesčio skaičiavimą, mokesčių, susijusių su darbo užmokesčiu, apskaitą ir deklaravimą, darbo užmokesčio mokėjimų duomenų parengimą elektroninei bankininkystei, atsiskaitymo lapelių siuntimą el. paštu darbuotojams, atostogų rezervo apskaitą, darbo užmokesčio ataskaitų rengimą vidiniam naudojimui ir kt.

Vis dėlto buhalterines paslaugas teikianti įmonė gali pasiūlyti kur kas daugiau. Klientas, pasirinkęs tokią įmonę, gauna visą finansinių paslaugų paketą iš vienų rankų.

Dažniausiai siūlomos ir klientų pageidaujamos buhalterinės paslaugos:

 • ilgalaikio turto apskaita (užregistravimas, įvedimas į eksplotaciją, atsakingo asmens priskyrimas, turto nusidėvėjimo ir amortizacijos skaičiavimas, investicijų ataskaitos ir kt.);
 • avansinių apyskaitų apskaita (avansinių apyskaitų parengimas pagal atskaitingus asmenis, komandiruočių apiforminimas ir kt.);
 • kasos knygų apskaita (kasos pajamų ir išlaidų orderių suvedimas, kasos knygos atspausdinimas ir kt.);
 • pirkimo ir pardavimo dokumentų registras (dokumentų suvedimas į registrą, operacijų užregistravimas registruose, pardavimo operacijų užregistravimas, pardavimo operacijų spausdinimas ir siuntimas klientams ir kt.);
 • įmonės biudžeto skaičiavimas ir sudarymas;
 • konsultacijos visais apskaitos klausimais.

Žinoma, esama ir specifinių finansinių paslaugų, kurių gali prireikti verslui. Dirbant su buhalterinių paslaugų įmone – tai ne bėda. Kadangi tokioje finansininkų komandoje paprastai dirba keletas specialistų, turinčių skirtingą patirtį ir žinių, jie gali pasiūlyti įmonėms beveik neribotą buhalterinių paslaugų spektrą. Tai reiškia, kad prireikus papildomos paslaugos neteks gaišti laiko ir ieškoti, kas ją suteiktų.

 Buhalterinės paslaugos – galimybė sutaupyti

 Klausimas, kodėl verta rinktis apskaitos įmonę, o ne samdomą buhalterį, kyla neretai. Vis dėlto suskaičiavus visus pliusus ir minusus, abejonių paprastai nekyla. Todėl verslas, kruopščiai skaičiuojantis savo išlaidas, visuomet linkęs pasirinkti profesionalią buhalterines paslaugas teikiančią kompaniją.

Štai keletas argumentų, į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį ir kurie gali padėti suvokti, kad buhalterinės paslaugos – darbas, kurį kur kas naudingiau atiduoti į patikimas profesionalų rankas:

 • Mokesčiai. Samdant įmonę, kuri teikia apskaitos paslaugas, nereikia mokėti mokesčių (gyventojų pajamų mokestis, įsipareigojimai „Sodrai“ ir kt.), kuriuos reikėtų mokėti kuriant atskirą finansininko etatą. Samdomai įmonei kas mėnesį bus mokamas vienodas nustatyto dydžio atlyginimas už konkrečius darbus. Prireikus papildomų darbų, ta pati įmonė galės jas teikti už sutartą papildomą vienkartinį ar kasmėnesinį mokestį.
 • Papildomos išlaidos. Samdant buhalterį, būtina pasirūpinti jo darbo vietos įrengimu, priežiūra ir atnaujinimu, kvalifikacijos kėlimu, apskaitos programomis, o visa tai kainuoja nemažus pinigus, kurie reiškia papildomas išlaidas. Buhalterines paslaugas teikianti įmonė šiomis išlaidomis rūpinasi pati, todėl klientui papildomai tai nieko nekainuoja.
 • Kadangi apskaita tvarkoma ne vieno darbuotojo, o didelės ir profesionalios komandos, susidūrus su tam tikromis problemomis jos išsprendžiamos kur kas greičiau nei tai padarytų vienas pats pasamdytas buhalteris.
 • Nauji klientai. Turėdama nemažą skaičių įvairių klientų, buhalterinių paslaugų įmonė gali parekomenduoti vienus klientus kitiems. Tai reali galimybė rasti naujų potencialių klientų.

Buhalterinės paslaugos – kaip išsirinkti

Prieš renkantis buhalterines paslaugas teikiančią įmonę, svarbu atkreipti dėmesį į daugybę kriterijų. Štai keletas iš jų:

 • Įmonės politika. Ji turi būti grindžiama tarptautinių kokybės standartų atitikimu, problemų ir klaidų prevencijos vykdymu, tiksliu mokesčių apskaičiavimu. Be to, visos būtinos deklaracijos ir ataskaitos privalo būti parengtos bei pateiktos laiku. Juk buhalterinės paslaugos – tai išskirtinio kruopštumo, atidumo ir tikslumo reikalaujanti veikla.
 • Svarbu, kad su buhalterija dirbantys specialistai turėtų įvairių sričių įmonių buhalterinės apskaitos tvarkymo patirties.
 • Duomenų saugumas. Buhalterinė apskaita turėtų būti saugoma serveriuose, veiksmų kopijos įrašomos kasdien ir taip užtikrinamas klientų pateiktų duomenų saugumas bei konfidencialumas.
 • Būtinas operatyvus reagavimas į klientų prašymus, užklausas, pageidavimus, o prireikus taip pat teikiamos konsultacijos įvairiais aktualiais apskaitos bei mokesčių klausimais.
 • Patogu, kad klientams būtų suteikta galimybė teikti dokumentus tiek gyvai, tiek elektroniniu būdu.

Taigi, žmogus, atsakantis už finansinius apskaitos reikalus, yra būtinas kiekvienai įmonei. Dėl to abejonių nekyla. Tačiau, antra vertus, buhalterines paslaugas patikėjus profesionalams taupomas laikas ir mažinamos išlaidos, o tai leidžia siekti vis naujesnių verslo aukštumų.

Užsisakyk profesionalias buhalterines paslaugas ir augink verslą jau šiandien!