DALIAI ĮMONIŲ BRANGS PAKUOČIŲ TVARKYMAS

Pakuočių tvarkymas

Pakuočių tvarkymas – kokie pasikeitimai laukia nuo šių metų balandžio mėnesio? Daliai gamintojų ir importuotojų šiais metais už prekių pakuočių atliekų sutvarkymą teks mokėti brangiau, nei jie anksčiau planavo. Viena iš trijų pakuočių tvarkymo organizacijų nuo balandžio kelia paslaugų įkainius.

Koreguoti su gamintojais ir importuotojais 2019-iems metams sutartus tarifus teko antrajai pagal dydį Pakuočių tvarkymo organizacijai (PTO).

„Valdybos nutarimas kelti įkainius priimtas, nes viskas brangsta, atliekų tvarkytojai didina įkainius mums, todėl mes priversti kelti gamintojams ir importuotojams, kitaip nebeįvykdysime įsipareigojimų“, – sako laikinasis PTO vadovas Ričardas Milašauskas.

Jo skaičiavimu, įkainiai kyla nuo 8 iki 60 proc., priklausomai nuo pakuočių rūšies. Pernai su PTO sutartis turėjo daugiau nei 1,6 tūkst. įmonių.

Didžiausią rinkos dalį užimanti organizacija „Žaliasis taškas“ dar nežino, ar kels 2019-iesiems jau patvirtintus įkainius. Mažiausia organizacija, „Gamtos ateitis“, tikisi, kad įkainių keisti nereikės.

Kyla klausimų dėl mokesčių? Pasikonsultuok su specialistu.