DIENPINIGIAI: PRIĖMĖ NUTARIMĄ DĖL APMOKESTINIMO

dienpinigiai

Dienpinigiai ir jų apmokestinimas – tema, kuri pastarosiomis dienomis pateikė pokyčių. Vyriausybė priėmė nutarimą, kuriuo didinama darbo užmokesčio riba, nuo kurios priklauso darbuotojo gaunamų dienpinigių apmokestinimas.

Darbdaviai, siekdami, kad visa darbuotojui išmokama dienpinigių suma būtų neapmokestinta, turės nustatyti ne mažesnį nei 1002 eurų dydžio darbo užmokestį „ant popieriaus“ arba ne mažesnį nei 6,14 euro valandinį atlygį. Didesnis koeficientas bus taikomas nuo 2020 m. sausio 1 d.

Padidinus darbo užmokesčio ribą, virš kurios neapmokestinami dienpinigiai, pvz., krovininių transporto priemonių vairuotojai gaus didesnes išmokas, kai susirgs, taps tėvais, neteks darbo ar išeis į pensiją. Finansų ministerijos skaičiavimais, „į rankas“ komandiruojami darbuotojai dienpinigiais vidutiniškai gauna 2 kartus daugiau pajamų, nei atlyginimu, t. y. 486,4 mln. eurų išmokama dienpinigiais ir 253,5 mln. eurų kaip darbo užmokestis.

Lietuvoje iš viso  yra apie 79 tūkst. sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojų, kuriems šis nutarimo pakeitimas gali būti aktualus.

Kyla klausimų? Pasikonsultuokite su specialistais.