Ekspertai po susitikimo su prezidentu: naujų mokesčių greitai nebus, pasiūlyta įvesti cukraus mokestį

Ekspertai po susitikimo su prezidentu

Pirmadienį prezidentas Gintanas Nausėda ir ekspertai aptarė Lietuvos mokesčių sistemą ir kaip pagerinti jos efektyvumą. Diskusijos dalyviai sutarė dėl stabilios mokesčių sistemos išlaikymo svarbos. Ekspertai atkreipė dėmesį, kad mokesčių pakeitimas neturėtų būti ankstesnis nei 6 mėnesiai  prieš jiems įsigaliojant. Be kita ko, ekonomistas Nerijus Mačiulis užsiminė, kad gali būti nustatytas naujas cukraus mokestis, kuris gali padidinti biudžetą 100 mln. eurų.

Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta pirmadienį pabrėžė, kad mokesčių sistema turi būti stabili. „Prezidento nuomone, neturėtų įsigalioti naujų mokesčių, ir reikėtų aiškiai mokesčių administravimo įstatymuose įtvirtinti nemažesnę nei 6 mėn. taisyklę – mokesčiai turėtų būti patvirtinti ir įsigaliotų ne greičiau nei po 6 mėn.“, – sakė jis.

Pasak jo, šiuo metu šalyje trūksta teisingų mokesčių. Pavyzdys yra skirtingas pajamų apmokestinimas, atsižvelgiant į gautų pajamų formą.

„Priklausomai nuo apmokestinamųjų pajamų grupės, tokie mokesčiai gali skirtis kartais. Aptarėme klausimus, kuriuos reikėtų išspręsti. Mes padarėme nuoseklią išvadą, kad prasminga sudaryti mokesčių ekspertų grupę, kuri nuosekliai dirbtų šiuo klausimu per ateinančius 6 mėnesius. Paklaustas, ar ketinama keisti pridėtinės vertės mokesčio tarifą, jis atkreipė dėmesį, kad apmokestinimas yra būtina tvarios šalies ekonominės plėtros sąlyga, tačiau tai nėra vienintelė sąlyga. Jis sakė: „Be abejo, ydų mokesčių sistemoje turime daug. Tam tikri pasvarstymai apie aplinkosauginius ar sveikos mitybos pokyčius, kuriuos taip pat kitose šalyse bandoma skatinti mokestinėmis priemonėmis taip pat buvo paminėti diskusijoje“.

Po diskusijos Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkas Mykolas Majauskas atkreipė dėmesį, kad tai nėra naujų mokesčių preliudija. Po diskusijos Mykolas Majauskas atkreipė dėmesį, kad tai nėra naujų mokesčių preliudija. „Mokesčių sistemoje turime elgtis kaip krištolo parduotuvėje – nedaryti skubių judesių. (…) Yra gerai diskutuoti apie mokesčių sistemą prieš priimant sprendimus, kad nebūtų didelių staigmenų. Jeigu Prezidentas matys poreikį Biudžetų ir finansų komitetui prisidėti prie šios diskusijos apie naujus mokesčius ar jų pakeitimus, tai stengsimės užtikrinti“, – teigė p. Majauskas.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: delfi.lt