Elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų sumos išaugo beveik 4 kartus

Elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų sumos išaugo beveik 4 kartus

2021 Elektroninių pinigų įstaigų (EPĮ) ir mokėjimo įstaigų (​MĮ) segmentas ir toliau sparčiai auga. Šio sektoriaus pajamos iš licencinės veiklos per 2021 m. (remiantis neaudituotais duomenimis) išaugo 3,5 karto iki 504 mln. EUR: 92 procentai šių pajamų tenka EPĮ, 8 procentai – MĮ.

Be to, praėjusių metų pabaigoje EPĮ ir MĮ mokėjimo operacijų apimtis buvo 194,57 mlrd. eurų, 3,8 karto daugiau nei 2020 m. metų pabaigoje praneša Lietuvos bankas.

Beveik pusė visų pajamų iš licencinės veiklos, t. y. 49 proc., ir 58 proc. visų operacijų sumos, neaudituotais duomenimis, priklauso vienai EPĮ. „Elektroninių pinigų ir mokėjimo įstaigų sektorius toliau itin sparčiai auga. Siekiame, kad šis augimas būtų tvarus, o sektoriaus branda didėtų. Tad ir toliau skatiname įmones skirti daugiau dėmesio ir išteklių tokioms svarbios sritimis, kaip pinigų plovimo prevencija, nuosavo kapitalo ir klientų lėšų apsaugos reikalavimų vykdymas, vidaus kontrolė ir atitikties stiprinimas“, – sako Dovilė Arlauskaitė, Lietuvos banko Mokėjimų rinkos priežiūros skyriaus vadovė.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: 15min.lt