Šalyje jau daugiau nei mėnesį besitęsiantis karantinas apsunkino tam tikrų įsipareigojimų atlikimą laiku, tačiau finansinės ataskaitos teikiamos sklandžiai. Karantinas didesnės įtakos tam neturi, rodo Registrų centrui pateiktų ataskaitų už 2019 metus statistika.
Iš viso šiuo metu Registrų centras yra sulaukęs beveik 18 tūkst. finansinių ataskaitų už praėjusius metus. Šis skaičius yra netgi šiek tiek didesnis nei buvo pateikta ataskaitų iki atitinkamos praėjusių metų dienos.
Šalyje tik paskelbus karantiną finansinių ataskaitų teikimo eiga trumpam buvo kiek sulėtėjusi, tačiau vėliau vėl sugrįžo į įprastas vėžes – šiomis dienomis sulaukiama po kelis šimtus naujų finansinių, o per dieną pateikiamų ataskaitų vidurkis nuolat auga. Tai rodo, kad karantinas nedaro reikšmingos įtakos įmonėms ir organizacijoms tvirtinant ir teikiant ataskaitas.
Kaip įprasta daugiausiai ataskaitų už praėjusius metus jau yra pateikusios uždarosios akcinės bendrovės – iš viso apie 10,5 tūkst. Taip pat aktyviai už finansinius metus atsiskaito ir mažosios bendrijos (beveik 5 tūkst. ataskaitų), asociacijos (apie 1,4 tūkst. ataskaitų) ir viešosios įstaigos (beveik 700 ataskaitų).
Juridinių asmenų pateiktos ataskaitos didina verslo ir organizacijų skaidrumą, prisideda prie visuomenės pasitikėjimo verslo aplinka. Finansinės ataskaitos ne tik atskleidžia pagrindinę informaciją apie juridinį asmenį ir jo veiklą per pastaruosius metus, tačiau jose pateikti duomenys verslo partneriams ir kitoms suinteresuotoms šalims leidžia geriau įsivertinti potencialius partnerius ir priimti pagrįstus verslo sprendimus.
Priežiūrą vykdančioms institucijoms ir žiniasklaidai, o kartu ir plačiajai visuomenės daliai informacija apie juridinių asmenų veiklą ir jų finansinę padėtį padeda geriau atlikti savo darbą, didina pasitikėjimą verslo aplinka ir paties verslo skaidrumą. Be to, finansinių ataskaitų teikimas yra viena iš sąlygų įmonėms, siekiančioms gauti valstybės paramą.
Ekonomikos ir inovacijų ministerija rekomenduoja, kad karantino laikotarpiu juridinių asmenų (asociacijų, viešųjų įstaigų, bendrijų, bendrovių ir kt.) dalyvių susirinkimų organizavimas vyktų nuotoliniu būdu, t. y. juridiniai asmenys turėtų sudaryti galimybes sprendimus priimti balsuojant raštu ar dalyvaujant elektroninių ryšių priemonių pagalba.
Registrų centras primena, kad atsižvelgdamas į objektyvias priežastis, kai karantino sąlygomis juridiniams asmenims gali kilti keblumų patvirtinti ir pateikti finansines ataskaitas už 2019 metus, šiais metais ataskaitų teikimo procesą vertins lanksčiai, priims ir vėluojančias ataskaitas.
Skaičiuojama, kad prievolę pateikti finansines ataskaitas už 2019 metus turi beveik 190 tūkst. juridinių asmenų.
Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.
Šaltinis: registrucentras.lt