FINANSINIŲ ATASKAITŲ PATEIKIMAS 2017 METAIS

Finansinių ataskaitų pateikimas 2017

 

Bendrovės, kurių finansiniai metai sutampa su kalendoriniais metais, finansinių ataskaitų pateikimas Registrų centrui privalomas ne vėliau kaip iki gegužės 31 d.

Kol kas finansines ataskaitas už 2016 m. Registrų centrui pateikė 4.500 bendrovių iš daugiau nei 161.000 juridinių asmenų. Tarp pateikusiųjų ataskaitas – dalis asociacijų, labdaros ir paramos fondų, viešųjų įstaigų.

Šie metai yra jau antrieji, kai viešosios įstaigos, labdaros ir paramos fondai bei asociacijos privalo pateikti finansines ataskaitas. Pernai tą padarė tik nedaugelis organizacijų. Už 2015 m. viešosios įstaigos bei asociacijos turėjo pateikti finansines ataskaitas, tačiau iš 35.401 paramos gavėjų iki 2017m. pradžios tai padarė tik 20%.

Praėjusiais metais, metinių finansinių ataskaitų rinkinius juridinių asmenų registrui pateikė daugiau kaip 77.000 juridinių asmenų iš beveik 159.000 tą padaryti turėjusių bendrovių ir organizacijų, tai sudaro beveik 49%.  Atliekant teorinius finansines ataskaitas privalančių pateikti juridinių asmenų skaičiavimus, įtraukiami ir teisinius statusus „bankrutuojantis”, „likviduojamas” ir pan. turinčios bendrovės ir organizacijos. Registrų centro duomenimis, registras tiksliai nežino, ar juridinis asmuo nevykdo veiklos, ar piktybiškai neteikia finansinių ataskaitų rinkinių. Nepateikus finansinių ataskaitų rinkinių, juridinio asmens vadovui gali būti taikomos baudos nuo 200 Eur iki 3.000 Eur.

Remiantis naujuoju Administracinių nusižengimų kodeksu, įsigaliojusiu šiemet, protokolas juridinio asmens vadovui galėsi būti surašytas ir jam nedalyvaujant, jei du kartus pakvietus jis neatvyksta. Bylas pagal surašytus protokolus nagrinėja ir baudas skiria teismai.

DAUGIAU SKAITYKITE: ČIA