Finansų ministerija: Ekonomikos augimas šiais metais bus spartesnis, plėtra tęsis ir 2022 m.

Finansų ministerija Ekonomikos augimas šiais metais bus spartesnis, plėtra tęsis ir 2022 m

Lietuvos ekonomikos augimas šiemet bus spartesnis nei tikėtasi rugsėjį ir sieks 4,8%. Kitąmet augimas išliks stiprus – 3,7 proc. siekianti ūkio plėtra.

Palyginti su rugsėjo mėn. vertinimu, atnaujintame ekonomikos scenarijuje šiemet ir kitąmet numatoma, kad ženkliai sumažės nedarbo lygis, o vidutinis darbo užmokestis augs sparčiau.

Finansų ministrė Gintarė Skaistė pabrėžė: „Lietuvos ekonomika šiemet augs sparčiau nei tikėtasi rugsėjį, augimas – nepaisant tvyrančio neapibrėžtumo – išliks spartus ir ateinančiais metais. Matome, kad nedarbo lygis ir gyventojų užimtumas 2022 metais grįš į priešpandeminį lygį. Vyriausybės priimti sprendimai dėl MMA, NPD bei mokytojų, medikų, pareigūnų, socialinių ir kultūros darbuotojų atlyginimų didinimo, kartu su augančia darbo jėgos paklausa privačiame sektoriuje, lemia ženklesnį nei prognozuota rudenį vidutinio darbo užmokesčio augimą tiek šiais, tiek ir kitais metais – tai užtikrins tolesnį žmonių perkamosios galios augimą net ir laikinai išaugusios infliacijos sąlygomis“.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: finmin.lrv.lt