Finansų ministerija: karo paveikta Lietuvos ekonomika šiemet augs lėčiau nei tikėtasi

Finansų ministerija karo paveikta Lietuvos ekonomika šiemet augs lėčiau nei tikėtasi

Lietuvos ekonomikos augimas šiemet tęsis, tačiau dėl Rusijos karo Ukrainoje bendrojo vidaus produkto (BVP) augimas bus mažesnis nei planuota praėjusių metų pabaigoje ir  sieks 1,6 proc. Vidutinė metinė infliacija 2022 metais bus 9,8%. Ir ji bus didesnė, nei buvo prognozuota prieš Rusijos karinę invaziją į Ukrainą.

„Šiandien pasaulio ekonomika patiria beprecedentį šoką dėl Rusijos karinės invazijos į Ukrainą. Tai koreguoja ir Lietuvos ekonominės raidos perspektyvas – prognozuojame, kad ūkio augimas šiemet bus lėtesnis nei manyta gruodį, tačiau turėtų išlikti teigiamas ir siekti 1,6 proc. Karo akivaizdoje išaugusios energijos, maisto ir kitų prekių kainos šiemet stiprins infliacinį spaudimą. Numatoma, kad vidutiniu laikotarpiu – situacijai stabilizavusis – ekonomika grįš į spartaus augimo kelią, o kainų augimas lėtės“, – teigė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Finansų ministerijos parengtame ekonominės raidos scenarijuje  projektuojama, jog šiemet Lietuvos BVP augs 1,6 proc. 2023 metais, ypatingai didelio neapibrėžtumo sąlygomis,  Lietuvos ekonomika augs 2,5 proc., o 2024–2025 metais – po 3 proc. per metus.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: finmin.lrv.lt