ĮMONĖS PARDAVIMAS IR STEIGIMAS
Įsigykite naują įmonę ar įmonę su istorija ir pradėkite verslą. Mes siūlome platų įmonių pasirinkimą, visų reikiamų dokumentų paruošimą, konsultacijas. Taip pat teikiame įmonių pirkimo paslaugas.
- VISOS ĮMONĖS
- Nauja įmonė (MB)
- Įmonė su istorija
- Nauja įmonė (UAB)
- Įmonė su PVM
Įmonės pardavimas ir steigimas Lietuvoje – ką svarbu žinoti
Įmonės pardavimas ir steigimas Lietuvoje – tai nemažai žinių ir išmanymo reikalaujantys procesai, kuriuos geriausia patikėti visas procedūras ir įstatymus išmanantiems profesionalams.
Prieš pradedant verslą, svarbu pasirinkti teisinę formą, kurios pasirinkimą dažniausiai nulemia tikslai, kurių siekiama pradedant verslą Lietuvoje. Iki šiol viena populiariausių juridinių asmenų formų mūsų šalyje yra uždaroji akcinė bendrovė (UAB). Tai yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis asmuo. Ši verslo forma yra nukreipta į pelno gavimą įgyvendinant komercinę veiklą. Nors uždarosios akcinės bendrovės atsakomybė yra ribota, tokia verslo forma yra labiausiai tinkama didelėms įmonėms, nes įstatiniam kapitalui suformuoti reikia nemažų lėšų, be to, ji turi sudėtingesnę valdymo struktūrą. Vis dėlto priimti verslo sprendimus tokioje įmonėje gan paprasta, nes ji neprivalo turėti direktorių valdybos.
Individuali įmonė (IĮ) – dar viena Lietuvoje populiari verslo forma. Ji gali būti puiki alternatyva smulkiajam verslui vykdyti. Tokių įmonių steigimas patogus, nes steigėjas ir savininkas gali būti tik vienas fizinis asmuo, kuris negali būti kitos individualios įmonės savininkas. Kadangi kuriant tokią įmonę Lietuvos įstatymai nereikalauja minimalaus pradinio kapitalo, verslą galima pradėti turint gerą idėją ir nedideles pradines investicijas.Tačiau rimtas šios teisinės formos trūkumas yra neribota atsakomybė.
Mažoji partnerystė – tai dar viena, palyginti nauja teisinė įmonės forma Lietuvoje. Tai yra ribotos atsakomybės juridinis asmuo. Nors tokiai įmonei įsteigti nereikalaujama įstatinio kapitalo, bendrovės steigėjais gali tapti tik fiziniai asmenys, o apskaita tik kai kuriais atvejais yra vykdoma lengviau nei uždarojoje akcinėje bendrovėje. Vis dėlto įmonių steigimas kuriant mažąją partnerystę Lietuvoje sparčiai populiarėja.
Planuojantiems nekomercinę veiklą siūloma kurti užsienio įmonės atstovybę. Jos įregistravimas verslininkui suteikia labai ribotas galimybes užsiimti verslu, dažniausiai atliekamos tam tikros atstovo ar kitos panašios funkcijos. Skirtingai nuo atstovybės, komercinę veiklą gali vykdyti filialas, tačiau jis nėra savarankiškas juridinis asmuo. Prieš registruodami filialą, turėtumėte atidžiai išanalizuoti mokesčių niuansus, kurie gali atsirasti tiek pačiam filialui, tiek registruojančiai įmonei. Todėl prieš steigdami įmonę Lietuvoje turėtumėte peržvelgti ir apgalvoti visus aukščiau išvardytus aspektus.
Remiantis praktika ir išvardytais įmonių steigimo faktoriais, užsienio verslininkai dažnai registruoja uždarąją akcinę bendrovę. Vienas iš svarbiausių žingsnių įmonės registravimo procese Lietuvoje yra veiklos srities, kurioje verslininkas planuoja dirbti, pasirinkimas. Norint vykdyti tam tikros rūšies veiklą Lietuvoje, reikalinga licencija. Todėl šį klausimą reikėtų spręsti iš anksto ir pasitarti su ekspertais. Taip pat būtina nuspręsti, kas bus įmonės įkūrėjai. Vienam fiziniam ar juridiniam asmeniui, bet ne daugiau kaip 250 akcininkų, pakanka įsteigti uždarąją akcinę bendrovę Lietuvoje.
Taigi steigti įmonę Lietuvoje (uždaroji akcinė bendrovė) gali tiek fizinis, tiek juridinis asmuo. Uždarosios akcinės bendrovės įstatinis kapitalas yra 2 500 eurų. Šią sumą bus galima panaudoti operacijoms atlikti iškart po įmonės dokumentų įvykdymo.
Reikėtų paminėti, kad bendrovės direktorius gali būti tik fizinis asmuo, o akcininkas gali būti tiek juridinis, tiek individualus, įskaitant užsienio atstovą. Taigi užsienio piliečiai be apribojimų gali būti ir direktoriai, ir akcininkai.
Įmonės steigimas Lietuvoje – pagrindiniai veiksmai ir etapai
- Paruošiamos steigėjo registracijos pažymėjimo ir jo įstatų kopijos, dokumentas apie tai, kas turi teisę pateikti juridiniam asmeniui vertimą į lietuvių kalbą.
- Paruošiamas notaro patvirtintas įgaliojimas už teisę pasirašyti steigiamąjį aktą (sutartį), įstatus ir registraciją, jei pats steigėjas negali atvykti pas Lietuvoje dirbantį notarą.
- Paruošiami steigiamos įmonės pavadinimo variantai. Įmonės pavadinimas turi būti rašomas lotyniškomis raidėmis. Patartina paruošti kelis galimus variantus ir pasitarti su įmones registruojančiais specialistais. Pasirinktą pavadinimą taip pat reikia rezervuoti juridinių asmenų registre.
- Įmonės įstatų parengimas. Chartijos reikalavimai yra nustatyti Lietuvos Respublikos įstatyme dėl akcinių bendrovių. Be kitos informacijos, įstatuose turėtų būti nurodyta ir įmonės veikla. Juos galima nurodyti laisva forma.
- Nustatomas juridinis adresas Lietuvoje. Bendrovė neprivalo būti ar veikti šiuo adresu, tačiau norint įregistruoti įmonę šiuo adresu Lietuvoje, reikia raštiško patalpų savininko sutikimo. Verslo veiklai įmonė gali naudoti kitą adresą, tačiau apie tai būtina pranešti užpildžius specialią formą.
- Nurodomi būsimos uždarosios akcinės bendrovės direktoriaus vardas, pavardė, asmens kodas (jei toks yra), paso numeris (pridėjus paso kopiją), adresas.
- Nurodomas akcininkas, įmonės pavadinimas, jos adresas, registracijos numeris. Jei nedalyvauja įmonė ir asmenys (arba jei dalyviai yra individualūs), nurodomas jų vardas, pavardė, asmens kodas, paso numeris, adresas.
- Surašomas steigiamasis aktas (sutartis), kuriame turi būti numatyti visi būtini įstatymų numatyti dalykai.
- Atidaroma taupomoji sąskaita banke ir įmokamas įstatinis kapitalas.
- Užpildomos ir pasirašomos būtinos įmonės įregistravimo juridinių asmenų registre formos.
- Visi dokumentai pagal nustatytą tvarką notariškai patvirtinami ir perduodami juridinių asmenų registrui.
Įmonės pardavimas – dar vienas būdas pradėti verslą
Kita vertus, norint išvengti naujos įmonės registravimo procedūrų ir taupyti laiką, yra galimybė atidaryti įmonę Lietuvoje kitu, greitesniu būdu. Galima kreiptis į specialistus, kurių veikla – įmonių pardavimas ir steigimas, ir nusipirkti jau paruoštą Lietuvoje registruotą įmonę su minimaliu įstatiniu kapitalu bei atidaryta banko sąskaita.
Įsigijus jau paruoštą įmonę Lietuvoje, sudaroma akcijų pirkimo-pardavimo sutartis, po kurios galima iš karto pradėti naudotis parengta įmone. Verta atkreipti dėmesį, kad šis verslo pradžios būdas yra ne tik greitesnis, taip pat galima atlikti tam tikrą reorganizavimo veiklą. Tačiau toks įmonių steigimas yra brangesnis. Prireikus galima pakeisti įmonės pavadinimą, padidinti įstatinį kapitalą, atlikti kitus pertvarkymus. Visos šios procedūros nėra labai sudėtingos ir patyrę „Buhalteria.lt“ specialistai jas gali atlikti per gana trumpą laiką, tačiau tam reikės papildomų investicijų.
Ar steigti naują įmonę Lietuvoje, ar pirkti jau paruoštą – kiekvienas verslininkas sprendžia savarankiškai, atsižvelgdamas į savo pageidavimus, galimybes, poreikius. Kilus klausimų dėl įmonių steigimo, įsigijimo ar pardavimo, daugiau informacijos galima gauti iš „Buhalteria.lt“ komandos specialistų šiais kontaktais.
REIKIA PROFESIONALIOS KONSULTACIJOS?
REIKIA PROFESIONALIOS KONSULTACIJOS?