IŠANKSTINĖS PAJAMŲ DEKLARACIJOS – KOVĄ, PERMOKOS – BALANDĮ

Pajamų deklaracijos

Gyventojai, kurie iki šių metų gegužės 1 d. privalo deklaruoti 2018 m. pajamas, pagal įstatymą tai gali daryti jau nuo 2019 m. sausio 1 d., tačiau išankstinės pajamų deklaracijos bus parengtos kovo pabaigoje.

Stasė Aliukonytė-Šnirienė, VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė, pažymi, kad preliminarias 2018 m. pajamų deklaracijas VMI planuoja paskelbti kovo mėnesio antroje pusėje, VMI apie tai viešai informuos visuomenę. Į preliminarias deklaracijas bus perkelti visi iki to laiko trečiųjų asmenų pateikti duomenys.

„VMI deklaruotas GPM permokas stengiasi grąžinti gyventojams kaip įmanoma anksčiau, įprastai permokos pradedamos grąžinti balandžio mėnesį. Deklaruotos permokos pirmiausia grąžinamos tiems gyventojams, kurie deklaracijas pateikia savarankiškai el. būdu, laiku ir jos užpildomos be klaidų, o pateikti duomenys sutampa su VMI turimais duomenimis“, – aiškina p. Aliukonytė-Šnirienė. Sistema sąrašus sudaro atsitiktine tvarka. Pavedimus į gyventojų sąskaitas VMI atlieka kiekvieną darbo dieną, atsižvelgdama į savivaldybių biudžetų pajamas.

Tretieji asmenys

Infomaciją apie gyventojų pajamas 2018 m. tretieji asmenys turėjo pateikti iki šių metų vasario 15 d. Mokestį išskaičiuojantys asmenys (tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys) turi pateikti duomenis apie 2018 m. gyventojams sumokėtas išmokas, pagal mokesčio mokėjimo tvarką priskiriamas A klasės pajamoms (pavyzdžiui, darbo užmokesčio pajamas, autorinius atlyginimus, nuomos pajamas, honorarus ir kt.), tiek informaciją apie 2018 m. gyventojams išmokėtas B klasės išmokas (pavyzdžiui, individualios veiklos pajamas, palūkanas, neribotos civilinės atsakomybės vieneto savo dalyviui išmokėtas išmokas, vertybinių popierių pardavimo pajamas ir kt.).

Skaityti daugiau.

Reikia konsultacijos? Pasitark specialistu.