ĮVEDAMAS PRIEŠTARINGAI VERTINAMAS MOKESTIS UŽ TRANSPORTO PRIEMONIŲ REGISTRACIJĄ

Įvedamas prieštaringai vertinamas mokestis už transporto priemonių registraciją

Nuo liepos 1 dienos įvedamas prieštaringai vertinamas mokestis už transporto priemonių registraciją. Krikščioniškų šeimų sąjungos siūlymas atidėti dėl pandemijos šio mokesčio įsigaliojimą vieneriais metais – nebuvo palaikytas.

Krikščioniškų šeimų sąjungos siūlymas atidėti dėl pandemijos šio mokesčio įsigaliojimą vieneriais metais – nebuvo palaikytas.

„Tai yra įstatymas, susijęs su šalies biudžetu, atidėjus mokestį, biudžetas turėtų būti koreguojamas, o vyriausybė nenorėjo sutikti su tokiais pakeitimais. Esame koalicijos partneriai, turime įsiklausyti į vyriausybę. Taigi mokestis bus imamas nuo liepos 1 d., Kaip planuota “, – aiškina Wanda Kravchenok, Lietuvos ir Lenkijos rinkimų kampanijos, Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime seniūnė.

2020 m. biudžete numatytas naujas teršiančių automobilių mokestis turėtų atnešti į biudžetą iki 8 milijonų eurų. Įstatymas bus taikomas automobiliams registracijos ar perregistravimo metu.

Transporto priemonių registravimo mokesčio įstatymą, pirmą kartą įvedantį mokesčius, susijusius su automobilių tarša Lietuvoje, Seimas priėmė praėjusių metų gruodį. Iki šiol Lietuva buvo viena iš paskutinių Europos Sąjungos (ES) šalių, kurioje nebuvo nustatytas tiesioginis automobilių išmetamųjų teršalų mokestis.

Mokesčio dydis svyruoja nuo 13,5 iki 540 eurų, atsižvelgiant į transporto priemonėje naudojamą kurą (dyzelinas, benzinas ar dujos) ir išmetamo anglies dioksido kiekį (gramai už kilometrą).

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: vz.lt