Kas penktas jaunas žmogus mano, kad jo pajamos per penkerius metus viršys 2 000 eurų

 

Birželį atlikto tyrimo duomenimis, 20 proc. Lietuvoje apklaustų jaunuolių tikisi, jog po penkerių metų jų mėnesio pajamos atskaičius mokesčius viršys 2 tūkst. eurų, kai 2019 metais pasiekti tokį atlyginimą per penkerius metus tikėjosi 17 proc. respondentų. Peržengti 2 tūkst. eurų ribą tikisi trečdalis (34 proc.) apklaustų jaunų vyrų ir 13 proc. jaunų moterų.

Savo finansines perspektyvas 18–25 metų jaunuoliai Lietuvoje vertina geriau negu anksčiau, tačiau jaunos moterys galimybes ateityje apibrėžia kukliau nei jauni vyrai. Studijų ir darbo ar praktikos patirtis taip pat daro įtaką lūkesčiams dėl pajamų, rodo SEB banko apklausa.

„SEB Baltic Bank“ mažmeninės bankininkystės skyriaus vadovė Sonata Gutauskaitė -Bubnelienė  sakė: „Skirtingus jaunų žmonių finansinius lūkesčius tiesiogiai ir netiesiogiai veikia daugybė aplinkybių, įskaitant aplinkos ir socialinio požiūrio išlikimą bei ilgalaikius stereotipus apie vadinamąsias vyrų ir moterų profesines ir šeimos pareigas.“

Birželį atliktos apklausos duomenimis, 20 proc. Lietuvoje apklaustų vaikinų ir 13 proc merginų tikisi, kad jų mėnesinės pajamos po mokesčių per penkerius metus viršys 2000 eurų.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: delfi.lt