KITĄMET PAKILS PAREIGINĖ BAZINĖ ALGA

bazinė alga

Pasirašytas susitarimas, kad kitąmet kils pareiginė bazinė alga. Pareiginės algos bazinis dydis, nuo kurio priklauso politikų, valdininkų, pareigūnų, karių bei dalies kitų biudžetininkų darbo užmokestis, kitąmet bus padidintas apie 1,3 procentiniu punktu. Tai iš kitų metų biudžeto pareikalaus daugiau kaip trijų dešimčių milijonų eurų.

Tokį susitarimą pasirašė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ir kai kurios profesinės sąjungos – „Sandrauga“, Profesinių sąjungų konfederacija ir Respublikinė jungtinė profesinė sąjunga.

Susitarimas numato, kad bazinė alga didės nuo esamų 132,5 Eur iki 134,21 Eur pagal dabartinę mokesčių sistemą arba 173 Eur pagal naująją, t. y. po kitąmet įsigaliosiančios mokesčių konsolidacijos.

Pabrėžiama, kad nuo bazinės algos dydžio priklauso valstybės ir savivaldybių darbuotojų, mokytojų, socialinių darbuotojų, statutinių tarnautojų ir kt. biudžetininkų darbo užmokestis.

Galutinį sprendimą dėl bazinės algos didinimo nuo 2019-ųjų pradžios per artimiausius du mėnesius turės priimti Seimas, svarstantis ateinančių metų biudžeto projektą. Preliminariai skaičiuojama, kad bazinės algos padidinimas iš biudžeto pareikalaus apie 33 mln. Eur.

Be to, dar 16 mln. Eur bus skirta biudžetininkų algų koeficientų pakoregavimui. Tad skaičiuojama, kad kitų metų biudžete viešajame sektoriuje dirbančiųjų atlyginimų padidinimui bus numatyta beveik pusšimtis milijonų eurų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, padidinus bazinį dydį, nuo kitų metų apie 180.000 biudžetininkų algos didėtų nuo 6 iki 42 Eur „į rankas“.

Pareiginės algos bazinį dydį kasmet nustato Seimas, pernai gruodį jis buvo padidintas nuo 130,5 iki 132,5 Eur. Tai buvo pirmasis bazinės algos padidinimas per pastaruosius beveik dešimt metų nuo pat krizės, kai visos valstybės išlaidos buvo gerokai apkarpytos.

Iki 2009 m.pareiginės algos bazinis dydis siekė 141,9 Eur, tačiau dėl krizės buvo sumažintas iki 137,57 Eur, o nuo 2009 m. rugpjūčio 1 d. apkarpytas iki 130,33 Eur lygio.

Skaityti daugiau.