KOMPENSACIJOS SMULKIESIEMS ŪKININKAMS: KAM JOS PRIKLAUSO, KUR KREIPTIS IR KADA PASIEKS PINIGINĘ

Siekdama sušvelninti izoliacijos poveikį, vyriausybė suformulavo įvairias paramos priemones dirbantiems ir savarankiškai dirbantiems asmenims, taip pat įmonėms, bedarbiams, šeimoms su vaikais, pensinio amžiaus žmonėms ir neįgaliesiems. Tačiau iki šiol smulkieji ūkininkai negalėjo gauti jokios paramos formos, todėl šiam sektoriui yra skiriamos specialios vienkartinės ir įprastos išmokos.

Smulkūs ūkininkai, turintys iki 4 ekonominių valdų (EDV), jau gali karantino laikotarpiu kreiptis dėl vienkartinių ar įprastų išmokų. Žinoma, ūkininkams nereikia jaudintis – remiantis Socialinės apsaugos ir darbo departamento pranešimu paraiškos formą galima užpildyti iki gruodžio 11 d.
Dėl išmokų reikėtų kreiptis į savivaldybę pagal deklaruotą gyvenamąją vietą ir jos bus išmokėtos iki šių metų pabaigos. „Sodra“ bus atsakinga už paramos išmokėjimą. Visa tai reglamentuojama socialinės apsaugos ir darbo bei žemės ūkio ministro pasirašytais įsakymais.

Kurie ūkininkai gali gauti išmoką

Smulkūs ūkininkai, kurių ūkio dydis mažesnis nei 4 EDV, gali gauti vienkartines ar įprastas išmokas, atsižvelgiant į tai, ar jie dirba pagal darbo sutartį. Atsižvelgiant į tai, kad dėl karantino vis daugiau žmonių tampa bedarbiais, reguliariai mokamos išmokos smulkiesiems ūkininkams, kurie dirba papildomą darbą ir kurių pajamos neviršija minimalaus darbo užmokesčio (607 eurai per mėnesį).

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: lrt.lt