KRITIKUOJAMAS PLANAS SKATINTI EKONOMIKĄ: SKIRTA LĖŠŲ PASENUSIEMS IR NEAKTUALIEMS PROJEKTAMS

Verslo atstovai ir profesinės sąjungos išreiškė abejones dėl vyriausybės rekordinio 6 milijardų vertės ekonomikos skatinimo plano – jų rekomendacijos dėl investavimo krypties buvo neišgirstos, o plano įgyvendinimui trūko skaidrumo. Valstybės kontrolė taip pat pateikė kritikos: neketinama investuoti į projektus, kurie labiausiai stimuliuoja ekonomiką, kaip buvo žadėta: pinigai skiriami projektams, kurie iki šiol buvo įšaldyti, tačiau mažai aktualūs.

Net atvėrus sienas ir atnaujinus kai kuriuos skrydžius, Lietuvos oro uostuose nusileidusių lėktuvų skaičius buvo tris kartus mažesnis nei prieš metus.

Rekordinis 6 milijardų ekonomikos atkūrimo planas turėtų skatinti ne tik turizmą, bet ir kitų ekonomikos sektorių plėtrą, – suma sudaranti pusę šalies metinio biudžeto. Finansų ministerija pažadėjo, kad į planą investuotas euras duos beveik du grąžos. Tačiau finansų ministras Vilius Šapoka praėjusį mėnesį pripažino: „ Žinoma, velnias slypi įgyvendinime “.

Vis daugiau kritikų įgyvendinimo detales laiko blogiu

Planuojama skirti lėšų turizmui skatinti, pavyzdžiui, įmonių ir valstybės atstovų išvykoms užmegzti ryšius. Iš ekonominio skatinimo plano rinkodaros priemonėms iš viso skirta 3 milijonai eurų, įskaitant lėšas užsienio žurnalistų pažintinėms kelionėms po Lietuvą.

Vilniaus pramonės ir prekybos federacijos atstovas Darius Buta teigė: „Iki šiol įspūdis – vertinimo pasiūlyta koncepcija yra tarsi dokumento išėmimas iš seno stalčiaus ir jo pateikiamas kaip nauja priemonė.“

Teigiama, kad pinigai buvo išleidžiami iki šiol panaudotiems išėmimams, o ne sąmoningoms investicijoms. Valstybės kontrolės departamentas taip pat tai įtaria.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: lrt.lt