Lengvatinį PVM restoranams taikys visus 2023-uosius

Visus 2023-uosius restoranams bus taikomas lengvatinis PVM

Už Laisvės partijos pasiūlymą taikyti lengvatinį pridėtinės vertės mokesčio tarifą maitinimo sektoriui visus 2023 metus balsavo 70 Seimo narių, prieštaravo 38 ir 23 susilaikė.

Seimas pratęsė 9 proc. PVM lengvatą: restoranams iki 2023 metų pabaigos, sportui ir atlikėjams iki liepos mėnesio. Neribotai 9 proc. PVM tarifas bus įvedamas apgyvendinimo, meno ir kultūros įstaigoms ir jų veiklai, o 5 proc. PVM – kompensuojamiems specialios medicininės paskirties maisto produktams. 

Laisvės frakcijos narys V. Mitalas teigė, kad 2019 metais įvedus PVM lengvatą maitinimo sektoriuje jo cirkuliacija išaugo. Taigi, jo manymu, tai reiškia įmonių išėjimą iš šešėlio. PVM lengvata skatins sektorių prognozuoti veiklą į ateitį, nes smulkieji verslai yra pažeisti pandemijos. 

„Mano nuomone, šios lengvatos taikymas yra netikslingas ir būtų tikslinga jį nustoti taikyti metų viduryje…“, – tikino finansų ministrė Gintarė Skaistė. Ji tvirtina, kad lengvatos nauda palies įmones, kurios generuoja dideles apyvartas, o sąrašo viršuje – greitas maistas ir tinklai. 

 

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis:  lrt.lt