NAUJA VMI SKAIČIUOKLĖ

skaičiuoklė

Valstybinė mokesčių inspekcija parengė mėnesio ir metinę neapmokestinamojo pajamų dydžio 2014–2019 m. skaičiuoklę.

Jų gali prireikti deklaruojant 2019 m. ir ankstesnių metų pajamas. Mėnesio neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) skaičiuoklę galima rasti čia, o metinę neapmokestinamojo pajamų dydžio skaičiuoklę galima rasti čia.

Jeigu gyventojas nepateikė prašymo jam taikyti NPD, nors NPD jam priklauso, nieko baisaus. Kaip ir kiekvienais metais, jis galės NPD susigrąžinti iki gegužės 1 dienos pateikdamas metinę pajamų deklaraciją. Gyventojui pamiršus deklaruoti pajamas ir nesusigrąžinus nepanaudoto NPD – VMI apie tai jam primins. VMI pažymi, kad teisę į NDP pernai turėjo gyventojai, kurių atlyginimas 2019 metais buvo ne didesnis kaip 2.555 Eur per mėnesį (neatskaičius mokesčių).

Mokestiniu laikotarpiu NPD gali būti taikomas tik vienoje su darbo santykiais susijusių pajamų gavimo vietoje. Jeigu gyventojas tuo pačiu metu gauna pajamų, susijusių su darbo santykiais, iš daugiau nei vieno pajamų šaltinio, NPD (arba NPD dalis) gali būti taikomas tik vienoje gyventojo pasirinktoje su darbo santykiais susijusių pajamų gavimo vietoje.