NAUJI NT IR AUTOMOBILIŲ MOKESČIAI

mokesčiai

Premjeras Saulius Skvernelis dar kartą pareiškė, kad nuo 2020 metų laukiami nauji mokesčiai: keisis nekilnojamojo turto (NT) apmokestinimas, bus įvestas taršių automobilių mokestis. Vyriausybė pernai siūlė 0,3 proc. apmokestinti antrą ir daugiau vieno žmogaus turimus būstus, tačiau jis Seime pritarimo nesulaukė.

Laidoje „DELFI diena“ premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas teigė, kad ekonominė diskusija dažnai nesutampa su politine, todėl naujų mokesčių klausimas yra toks sudėtingas. Ekonomistas Žygimantas Mauricas teigia, kad dėl automobilių mokesčio reikėtų apsispręsti, ar jis turėtų būti kaip visuotinis, ar kaip taršos mokestis.

„Tai dalinai yra oficialu. Aš tik priminsiu, kad NT mokestį mes jau turime, tiesa, jis mokamas nuo pakankamai aukštos ribos. Tai yra prabangos mokestis. Automobilių mokestis yra svarstomas, jau praėjusiais metais buvo aptarta daug scenarijų: nuo visuotinio mokesčio iki kartelių mažinimo. Dar vieną dalyką priminsiu, kad praėjusiais metais Vyriausybė pasiūlė šiek tiek plėsti bazių mokesčio, pavyzdžiui, tiems asmenims, kurie turi du ir daugiau NT objektus. Seimas nepritarė tokiam scenarijui, manau, kad kalbėti apie naujus didelius mokesčius dabar yra labai sudėtinga“, – DELFI laidoje pripažino S. Malinauskas.

Gali strigti Seime

Anot premjero patarėjo, viskam turi pritarti Seimas, o tai jau yra gana sudėtinga. „Vyriausybė pateiks savo pasiūlymus tada, kai bus suformuotas biudžetas, kai bus pasiūlyti pasiūlymai. Mes turime kalbėti konkrečiai, apie kokius mokesčius mes kalbame, apie visuotinius mokesčius, ar tai yra kartelės mažinimas, kalbant apie NT mokestį. O kai visa tai keliauja iš Vyriausybės, tam turi pritarti Seimas. Ši procedūra yra sudėtinga. Šiandien kalbėti apie juos, kad jie tikrai bus, tikrai negalime“, – kalbėjo S. Malinauskas. Ž. Maurico nuomone, abu šie mokesčiai yra labiausiai palankūs ekonominiam augimui.

Skaityti daugiau.