KEIČIASI MINIMALI MĖNESINĖ ALGA IR „SODROS“ ĮMOKOS

Minimali mėnesinė alga

Minimali mėnesinė alga ir „Sodros“ įmokos – kas keičiasi nuo šių metų pradžios. Visų pirma darbdaviams atsirado prievolė „Sodros“ įmokas mokėti nuo MMA ir tuomet, kai darbuotojas uždirba mažiau. Pateikiame išsamius atsakymus į su šia naujove susijusius klausimus.

Kodėl prireikė taikyti įmokų „grindis“?

Lietuvoje 150.000 dirbančiųjų oficialiai gauna mažesnę nei minimalią algą, kuri yra 400 Eur neatskaičius mokesčių. Tai – kone kas septintas dirbantysis. Šie žmonės taip pat serga, augina vaikus, galiausiai kaupia pensiją. Tačiau gaunant tokią algą jų pensija būtų perpus mažesnė nei vidutinė. Socialinio draudimo įmokų grindys prisidės prie šios problemos sprendimo.

Kokią naudą pajus darbuotojai?

Nuo darbdavių mokamų socialinio draudimo įmokų priklauso, kokią pensiją ir socialinio draudimo išmokas gaus žmogus. Pritaikius „Sodros“ įmokų grindis visus metus dirbęs žmogus ir stažo sukaups pilnus metus, o ne pusę, kaip būtų gaunant pusę minimalios algos ir sumokėjus mažiau įmokų. O ir puse etato už pusę minimalios dirbusiai ir susilaukusiai vaiko mamai, būtų ryškus skirtumas, ar 200, ar 400 Eur vaiko priežiūros išmoką kiekvieną mėnesį gauti.

Kaip darbdaviams sužinoti, kiek mokėti?

Darbdaviai kaip ir iki šiol numatytu laiku turės pateikti ataskaitas apie darbuotojams priskaičiuotus atlyginimus ir socialinio draudimo įmokų sumas. „Sodra“ operatyviai įvertins, už kuriuos darbuotojus nereikia mokėti įmokų nuo MMA ir informuos apie apskaičiuotą papildomą įmokų sumą. Ataskaitų pateikimo ir įmokų mokėjimo terminai nesikeičia.

Skaityti daugiau.

Kyla klausimų? Pasikonsultuok su specialistu.