Romanovskis ragina valstybę kompensuoti daugiau prastovų

 

A. Romanovskis ragina valstybę kompensuoti didesnę dalį prastovų

Besiruošiant Lietuvoje antrą kartą įvesti visuotinį karantiną, Lietuvos verslo federacijos (LVK) pirmininkas pareiškė, kad valstybė turėtų kompensuoti darbuotojams 100% prastovų, iki tam tikros ribos.

Andrius Romanovskis pabrėžė, kad būtinybė suvaldyti sveikatos krizes yra nediskutuotina, tačiau pridūrė, kad „nereikia reikalauti, kad pacientai primokėtų už gydymą“.

Romanovskis teigė, kad iš tikrųjų, nesvarbu, ar tai būtų paskolos, ar prastovų finansavimas, įmonė turi gauti konkrečią ir konkrečią finansinę paramą. Prireikus karantino, nereikalaukime, kad pacientai mokėtų už mūsų gydymą.

Anot pašnekovo, labiausiai kritikuojamas rizikos pasidalijimas, kuris priverčia jus sustoti, tačiau net jei negalite dirbti, turite sumokėti 10% atlyginimo darbuotojams prastovoje. Jis teigė, kad šis verslas turės kitų išlaidų, įskaitant šildymą, nuomą ir kt.

LVK prezidentas pabrėžė, kad per pirmąją bangą „Sodros“ priemonės, prastovų kompensacijos ir subsidijos smulkiajam verslui buvo efektyviausios. Romanovskis pabrėžė, kad taip pat galima duoti bent kažkokią finansinę paramą, galima ir skolinti, tačiau be jokių išankstinių sąlygų.

Jis taip pat teigė, kad vyriausybė pasimokė iš kai kurių klaidų, padarytų per pirmąją pandemijos bangą

Viceministrė Jekaterina Rojaka praėjusią savaitę sakė BNS, kad ketina imtis dar dviejų priemonių – subsidijų ir lengvatinių paskolų nukentėjusioms įmonėms.

Siūloma, kad pagalba būtų skiriama bendrovėms, kurių veikla yra apribota, jeigu apyvarta sumažėtų daugiau nei 30%, o tokį nuostolį patritų – 40% viso sektoriaus įmonių.

Tačiau ministerija tam tikrose situacijose taip pat rekomenduoja naudoti individualius standartus.

Subsidijų programa, pagal kurią būtų paskirstyta iki 80 milijonų Eurų, turėtų veikti panašiais principais, kaip ir ankstesnė parama smulkiajam verslui – planuojama, kad VMI pateiks prognozes, išsiųs kvietimus įmonėms teikti paraiškas, o tada lėšos atkeliatų į įmones per Ūkio ir inovacijų ministeriją bei Nacionalinį bendrųjų funkcijų centrą.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: vz.lt