VERSLININKAI GARANTUOJA, KAD MOKESTIS UŽ PLASTIKINĘ PAKUOTĘ KRIS ANT PIRKĖJO PEČIŲ

Nuo kitų metų Europos Sąjungos šalys pradės mokėti mokesčius už neperdirbtą plastikinę pakuotę. Lietuva turės sumokėti 17 milijonų eurų, tačiau Aplinkos ministerija teigė, kad ši suma nebus išskaičiuota nei iš gyventojų, nei iš verslo. Tačiau plastiko pramonė vertina, kad per metus pirkėjai patirs ir kitų vyriausybės planuojamų pokyčių – galutinė prekių kaina gali pakilti.

Patogi ir higieniška, galinti užtikrinti ilgesnį produkto galiojimo laiką. Šias plastikinės pakuotės savybes pateikia gamintojai.

Skaičiuojama, kad metinė Lietuvos plastiko pramonės apyvarta yra maždaug 2 milijardai eurų. Daug plastikinių pakuočių prekių yra iš užsienio. O dėl koronaviruso plastikas naudojami daugiau.

Tvarkytojai teigia, kad dalis pakuočių buvo deginama, o dar daugiau atsiranda konteineriuose, šalia komunalinių atliekų. „Tai yra pirminės pakuotės, kurias paprastai perka gyventojai įsigyja prekybos centruose. Pakuočių tvarkymo organizacijos direktoriaus pavaduotoja Bena Razbadauskienė teigė, kad tai dažniausiai yra maisto pakuotės. Europos Komisija (EK) nuo kitų metų pradės apmokestinti valstybes nares pagal neperdirbtų plastikinių pakuočių skaičių.

„Lietuva per metus turės sumokėti apie 17 milijonų JAV dolerių. Eurų. Pavyzdžiui, Estija yra įvertinta 25 milijonais. Kiekvienais metais. Latvija – 11 milijonų. Kiekvienais metais. Aplinkos ministerijos Atliekų politikos grupės vadovė Agn Bagočiutė teigė, kad Lenkija įvertinta – 330 milijonų.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: lrt.lt