Navickienė žada, kad bus teikiama parama žmonėms, net ir paramos maišui tuštėjant

Paramos maišui tuštėjant, Navickienė žada remsime žmones, kiek reikės, planuojame ir po karantino tęsti darbo paieškos išmokas

Planuojamų valstybės pagalbos priemonių finansavimas palaipsniui mažėja. Daugiau nei pusė numatytos sumos buvo išleista prastovoms ir savarankiškai dirbantiesiems, tačiau socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė patikino, kad gyventojai bus remiami tiek, kiek reikės.

Pastarosiomis dienomis COVID-19 atvejų daugėjo ir vis pavojingesnės viruso atmainos nieko gero nežada Panašu, kad kai kurioms įmonėms vis dar taikomi veiklos apribojimai, todėl žmonėms ir toliau reikės finansinės paramos.

Pinigų krepšys mažėja

Šiemet prastovoms buvo skirta 180 mln eurų, tačiau daugiau nei pusės šios sumos nebeliko per pirmuosius du izoliacijos mėnesius. Nuo sausio iki vasario prastovoms skirta maždaug 100 milijonų eurų. Kovo 26 – tai dienai prastovose vis dar buvo 116 000 darbuotojų.

Darbo ieškančių išmokų krepšelis irgi mažėja. Iš suplanuotų 40 milijonų eurų sausio ir vasario mėnesiais išleista 15,8 mln.

Iki balandžio pabaigos planuojama panaudoti 71 milijoną eurų savarankiškai dirbantiems skirtoms 260 eurų darbo išmokoms. Papildomai bus skirta 17 milijonų eurų per mėnesį iš valstybės biudžeto (iki karantino laikotarpio pabaigos). Iš suplanuojtų 71 mln. jau panaudota 52,3 mln. eurų.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: lrt.lt