NEIŠNAUDOTOS ATOSTOGOS, KURIAS SUKAUPĖTE IKI 2017 M. LIEPOS? AR GALIMA DAR KĄ NORS PAKEISTI?

Nuo 2020 liepos 1 d. atostogos, sukauptos iki 2017 m. liepos 1 d. pradingo. Tai reiškia, kad įmonių ir organizacijų darbuotojams reikėjo pasinaudoti visomis iki šio laiko sukauptomis atostogomis. Kokius galima atlikti veiksmus, jei darbuotojas neturėjo galimybės pasinaudoti sukauptomis atostogomis? Ar jos visiškai išnyksta, ir ar įmanoma pratęsti jų naudojimo terminą?

Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) darbo teisės skyriaus vedėjas Šarūnas Orlavičius ir profesinių sąjungų konfederacijos vadovė Inga Ruginene informavo, kad pagal pagal Darbo kodeksą visos sukaupta atostogos išnyksta, tačiau liepos 1 d. nėra galutinis terminas, kai galima jomis pasinaudoti, su sąlyga, kad darbovietėje buvo aplinkybių, kurios trukdė darbuotojui išeiti sukauptų atostogų.

Du keliai

Ruginene teigė, kad įmonėse pasitaiko atvejų, kai darbdaviai ir darbuotojai sudaro kolektyvines sutartis pratęsiant atostogų laiką ir ilgesniam laikotarpiui. Pašnekovas nurodo, kad jei atostogos nebuvo sukauptos ne dėl darbuotojo kaltės, jam nebuvo leista eiti atostogų, ir jei darbuotojui nebuvo leista pratęsti atostogų laikotarpio, jis turėtų kreiptis į Darbo ginčų komisiją.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: lrt.lt