Netrukus bus pateiktas naujo automobilių mokesčio projektas

Aplinkos ministras S. Gentvilas teigia, kad netrukus Seimui bus pateiktas naujas mokesčio už automobilių taršą įstatymo projektas. Simonas Gentvilas anksčiau buvo pažadėjęs peržiūrėti praėjusiais metais įvestą mokestį, ir teigė, kad bus labiau skatinamas ir viešasis ir privatusis ekologiškas transportas.

„Tikrai tas įstatymo projektas bus pateiktas pavasario sesijoje, jisai bus aptartas ir su visuomene. Iki tol, kas man atrodo svarbu, kad tie pinigai nenueitų tiesiog kažkur, o kurtų alternatyvą“, –  teigė aplinkos ministras po po susitikimo su prezidentu penktadienį.  Jis taip pat pažadėjo šiais metais padidinti paramą elektrinėms transporto priemonėms įsigyti ir skirti lėšų miesto viešajam transportui atnaujinti.

„Pernai buvo finansuota 20 mln. eurų miesto autobusų atnaujinimui, čia Vyriausybė yra nusimačiusi strateginį tikslą 2027 metais turėti visą miestų viešąjį transportą tik ekologišką. Tai mes norime reikšmingai prisidėti prie savivaldybių, kad jos sukurtų tą alternatyvą (…)

Tikrai skirsime daug pinigų iš Aplinkos ministerijos fondų, kad finansuotume miestų viešąjį transportą“, – teigė ministras.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: delfi.lt