PARAMOS GAVĖJO STATUSAS – KAS GALI JO NETEKTI?

Paramos gavėjo statusas

Paramos gavėjo statusas – tai, žinoma, papildomi pinigai, tačiau verta atkreipti dėmesį, kad laiku metinių finansinių ataskaitų neteikiantys labdaros ir paramos fondai, asociacijos, viešosios įstaigos gali prarasti šį statusą. Todėl metinėmis ataskaitomis būtina pasirūpinti ir padaryti tai iš anksto.

2018 m. sausį įsigaliojusiose Labdaros ir paramos įstatymo pataisose numatyta, kad organizacija, kuri laiku nepateikė finansinių ataskaitų, gali netekti paramos gavėjo statuso.

Kadangi pataisos įsigaliojo nuo 2018 metų, tad tik finansinių ataskaitų už 2017-uosius metus nepateikę šių trijų teisinių formų organizacijos rizikuoja prarasti paramos gavėjų statusą, pažymi VĮ Registrų centras (RC) savo pranešime.

Dabar RC turi teisę pats be teismo sprendimo inicijuoti paramos gavėjo statuso panaikinimą, jeigu paramos gavėjas per 30 dienų nuo metinės finansinės atskaitomybės patvirtinimo nepateikė Juridinių asmenų registrui metinių finansinių ataskaitų rinkinio ir metinio pranešimo ar veiklos ataskaitos.

„Gegužės mėnesio pabaigoje sudarinėsime organizacijų, kurios nepateikė finansinių ataskaitų sąrašus ir siųsime joms įspėjimus, – pažymi Kristina Petrošienė, RC atstovė spaudai. – Jeigu per du mėnesius nuo gegužės 31 d. organizacijos nepateiks dokumentų, bus inicijuojamas paramos gavėjo statuso panaikinimas.“

Registrų centras skatina paramą gaunančius juridinius asmenis nelaukti paskutiniųjų pavasario dienų ir iš anksto išsamiai pasidomėti prievole pateikti finansines ataskaitas, o taip pat apie tai, kas gali nutikti jų nepateikus.

Skaityti daugiau.

Kyla klausimų? Pasikonsultuok.