PASPIRTUKAS: UŽ ĮMONĖS PINIGUS – TIK Į KOMANDIRUOTES

Paspirtukas

Šįkart tema – paspirtukas ir kelionės jomis į darbą. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) atsako į klausimą, ar galima nurašyti į sąnaudą darbotojui nupirkto paspirtuko sumą.

Lietuvos pelno mokesčio įstatymo (PMĮ) 17 str. 1 dalyje nustatyta, kad įmonės leidžiami atskaitymai yra visos faktiškai patirtos įprastinės tokiai veiklai sąnaudos, būtinos pajamoms uždirbti. Ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudos priskiriamos ribojamų dydžių leidžiamiems atskaitymams PMĮ 18 ir 19 straipsniuose nustatyta tvarka.

Jeigu įmonė paspirtuką naudotų savo veikloje, tai turto įsigijimo kainą galėtų priskirti leidžiamiems atskaitymams atsižvelgdama į tai, kokiam turtui (trumpalaikiam ar ilgalaikiam) jis įmonėje priskirtas, t. y. iš karto pradėjusi jį naudoti arba dalimis per to turto nusidėvėjimo laikotarpį, pažymi VMI.

Jeigu įmonė įsigytą paspirtuką priskirs ilgalaikiam turtui ir jis bus naudojamas įmonės veikloje pajamoms uždirbti ar ekonominei naudai gauti (pvz., vykstant pas klientus komandiruotės metu ir pan.), o ne įmonės darbuotojo asmeninių poreikių tenkinimui, tai šio turto įsigijimo kaina galėtų būti priskiriama ribojamų dydžių leidžiamiems atskaitymams.

Skaityti daugiau.

Reikia konsultacijos? Pasitark su specialistu.