Priimtas 2022 metų biudžetas

Priimtas 2022 metų biudžetas

Seimas patvirtino 2022 m. biudžetą, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas nacionaliniam saugumui, investicijoms į švietimą, ekologiškesnei, inovatyvesnei ir aukštos pridėtinės vertės ekonomikai, taip pat gyventojų pajamų augimui ir skurdo mažinimui.​​

Premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad „kitų metų biudžetas atspindi daug labai svarbių dalykų – būtinybę didinti šalies saugumą, reformuoti švietimo sistemą, suteikti maksimaliai geriausią sveikatos apsaugą, poreikius atitinkančias socialines paslaugas, o taip pat suplanuotas investicijas, kurios atiteks mokslui bei inovacijoms, žaliajai ekonomikai, skaitmeninei pertvarkai. Bus toliau sprendžiami su COVID pandemijos ir Lukašenkos organizuoto migrantų antplūdžio valdymu susiję klausimai“.

Premjerė taip pat teigė, kad rengiant šių metų biudžeto projektą prioritetas teiktas nacionalinei ir socialinei apsaugai, investicijoms į tvarią ir pažangią Lietuvos ateitį, švietimui, gyventojų pajamų didinimui, skurdo mažinimui. Dėl pandemijos ir geopolitinių iššūkių ir toliau investuojama į nacionalinį saugumą, didžiausią dėmesį skirianti žmonių pajamoms ir įsidarbinimo galimybėms. Per artimiausius kelerius metus didės gydytojų, mokytojų, statutinių pareigūnų, viešojo sektoriaus darbuotojų pajamos, siekiant sumažinti skurdo riziką, sparčiai didės pensijos, plėsis pavienių pašalpų gavėjų ratas.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: finmin.lrv.lt