SAVĘS IZOLIACIJA, NEDARBINGUMAS IR SUSIJUSIOS IŠMOKOS: VISKAS, KĄ REIKIA ŽINOTI

Darbuotojai, grįžtantys iš koronaviruso paveiktų šalių, arba tie, kurie turėjo kontaktą su žmonėmis, kurie yra užkrėsti COVID-19 arba kurie gali būti užsikrėtę COVID-19, gali tikėtis gauti „Sodros“ nedarbingumo ir ligos išmokų. Tačiau per 14 dienų izoliacijos laikotarpį pinigai nebus mokami tiems, kurie keliavo atostogauti ar gali dirbti iš namų.

Netrukus po  kovo 16 d., kai Lietuvoje paskelbus karantiną, atsirado galimybė gauti nedarbingumo pažymėjimą suaugusiojo izoliacijai darbui. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė, kad jei kas nors grįžta iš užsienio ar susisiekia su nauju asmeniu arba įtariamas užsikrėtęs koronavirusu, inkubaciniu laikotarpiu gali gauti 14 dienų nedarbingumo pažymėjimą. Kovo 23 d. Pranešime spaudai teigiama: „Tačiau asmuo yra neveiksnus tik tada, kai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu ir nėra deklaruojamas kaip darbo pertraukimas.“ Sakoma, kad nedarbingumo pažymėjimas gali būti išduodamas 14 dienų. Gautas 62,06% sertifikavimas. Ligos pašalpa mainais į popierinį atlyginimą.

Teigiama, kad nedarbingumo pažymėjimas gali būti išduodamas 14 dienų, o gauti gali 62,06 proc. Ligos pašalpa mainais į popierinį atlyginimą. Norėdami gauti šį nedarbingumo pažymėjimą, turite susisiekti su savo šeimos gydytoju nuotoliniu būdu ir užpildyti specialią Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) formą, kurią galite rasti čia: https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: lrt.lt