Seimas patvirtino atnaujintą 2022 metų valstybės biudžetą

Seimas patvirtino atnaujintą 2022 metų valstybės biudžetą

Šiandien Seimas patvirtino Finansų ministerijos dar kartą patobulintą 2022 metų valstybės biudžeto projektą.

Finansų ministrės Gintarės Skaistės teigimu, šių metų biudžetas buvo peržiūrėtas dėl trijų priežasčių: siekiant sušvelninti infliacijos poveikį ir stiprinti energetinę nepriklausomybę, teikti pagalbą karo pabėgėliams bei išlaikyti svarbiausią šalies infrastruktūrą ir saugumą.

„Patobulintas biudžeto projektas parengtas siekiant sušvelninti Rusijos karinės invazijos į Ukrainą ir sukeltos geopolitinės ir ekonominės krizės padarinius. Biudžeto projekte numatėme lėšų socialinei ukrainiečių paramai, jų švietimui, sveikatos paslaugoms. Taip pat dėl karo išaugusios infliacijos pasekmių švelninimo priemonėms: energinio kainų šoko amortizavimui, žmonių pajamų didinimui, Lietuvos energetinės nepriklausomybės stiprinimui. Likusi atnaujinto biudžeto dalis nukreipta kritinės infrastruktūros išlaikymo išlaidoms, atsiradusioms dėl sankcijų Rusijai ir Baltarusijai bei ES lėšomis bendrai finansuojamiems infrastruktūros projektams“, – pažymėjo finansų ministrė G. Skaistė.

Atlikus visus projekto derinimo ir tikslinimo etapus, nepakeitus pagrindinių biudžeto tikslinimo sąlygų, buvo atlikti rezervo sąmatų tikslinimai ir kiti nedideli perskirstymai, tačiau projektas iš esmės nepasikeitė nuo jo pirmojo pateikimo balandžio 13 d.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: finmin.lrv.lt