SEIMAS SVARSTYS SIŪLYMĄ SUVIENODINTI PSD FONDO ĮMOKŲ DYDŽIUS

1123_be_kvadrat

Seime bus svarstomas pasiūlymas suvienodinti privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas.

Pristatydamas siūlomus pakeitimus Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Darius Kaminskas sakė, kad teikiamu įstatymo projektu siekiama suvienodinti PSD fondo įmokas už valstybės lėšomis draudžiamus asmenis dydį ir savarankiškai mokančių Privalomąjį sveikatos fondo įmokos dydį, kuris nuo 2019 metų siektų 9 proc. už praeitų metų 12 minimalių mėnesinių algų dydį.

„Metinė valstybės biudžeto įmoka, mokama už vieną valstybės lėšomis draudžiamą asmenį, tiek 2018 metais, tiek 2019 metais bus apie tris kartus mažesnė už vidutinę metinę vieno dirbančiojo asmens PSD įmoką. Nors už valstybės lėšomis draudžiamus asmenis sumokamos mažiausios PSD įmokos, tačiau jų sveikatos priežiūra PSD fondo biudžetui kainuoja brangiausiai“, – pažymėjo D. Kaminskas.

Pasak Seimo nario, valstybės biudžeto įmokos už valstybės lėšomis draudžiamus asmenis siekia apie 0,41–0,45 mlrd. eurų, poreikis yra apie 1 mlrd. eurų. Pasaulio sveikatos organizacija, kaip ir Europos Komisija ne vienus metus atkreipia dėmesį, kad Lietuvos valstybė sveikatos apsaugai skiria per mažai lėšų ir užkrauna pernelyg didelę sveikatos sistemos finansavimo naštą gyventojams, juos nuskurdindama.

Daugiau skaitykite: čia