ŠIEMET PAJAMŲ DEKLARAVIMAS BUS SKELBIAMAS ANKSČIAU

deklaravimas

Šiemet pajamų deklaravimas bus skelbiamas anksčiau. Iki šių metų vasario 17 d. mokesčius išskaičiuojantys asmenys mokesčių administratoriui turi pateikti duomenis apie 2019 metais gyventojams išmokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas, primena Valstybinė mokesčių inspekcija.

Iki šio termino informaciją apie nuolatinių Lietuvos gyventojų pernai sumokėtas gyvybės draudimo, pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus, taip pat apie sumokėtas palūkanas už suteiktas paskolas gyvenamajam būstui statyti arba įsigyti, studijų įmokas, studijų įmokoms mokėti skirtas paskolas turi pateikti ir vadinamieji tretieji asmenys – bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo ir neformaliojo profesinio mokymo įstaigos ir kt.

Duomenis apie A klasės išmokas turi pateikti ir nuolatiniai Lietuvos gyventojai, kurie per 2019 m. mokestinį laikotarpį vykdė ekonominę veiklą ir turėjo samdomų darbuotojų, taip pat veiklai vykdyti nuomojosi nekilnojamąjį turtą iš fizinių asmenų.

Stasė Aliukonytė – Šnirienė, VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė, pažymi, kad šiais metais pajamas gyventojai deklaruos vedlio pagalba, tai yra klausimų-atsakymų forma, taigi, minėti duomenys bus perkelti į pajamų deklaravimo vedlį.

„Kad gyventojams nereikėtų niekur skubėti, būtų pakankamai laiko susipažinti su pokyčiais, deklaravimo startą šiais metais numatome skelbti anksčiau nei įprastai, dar kovo mėnesio pradžioje. Dėl to mokesčių administratoriui, siekiant užtikrinti sklandų ir patogų deklaravimo procesą, šiemet ypač svarbu duomenis iš trečiųjų šalių gauti laiku ir tikslius“, – sako S. Aliukonytė – Šnirienė.

VMI primena, kad tiek teikiant duomenis apie A, tiek apie B klasės išmokas naudojama ta pati deklaravimo forma (formos kodas – GPM312).

Šaltinis. vz.lt