Skiriamas finansavimas įmonių perorientavimui į atsinaujinančius energijos šaltinius

Programa „Naujos kartos Lietuva“: reformos ir investicijos įsibėgėja

Vyriausybė pradėjo įmonių konversijos projektą – nuo ​​taršiojo iškastinio kuro naudojimo prie atsinaujinančios energijos.

Pirmieji 5 mln. eurų krepšelyje tokiems projektams įgyvendinti – iš viso 90 mln. Likusius 85 milijonus eurų planuojama panaudoti 2023-2024 metais.

Pasak finansų ministrės Gintarės Skaistės, fondai suteikia įmonėms galimybę palaipsniui pereiti prie efektyvesnių energijos šaltinių ir ilgainiui mažinti priklausomybę nuo išorinių veiksnių.

„Verslui perėjus prie atsinaujinančių energijos išteklių, ne tik mažės priklausomybė nuo iškastinio kuro, bet ir jiems tenkanti našta dėl išaugusių energijos kainų. Tai reikšmingai sumažins gaunamas sąskaitas už energijos vartojimą. Be to, renkantis atsinaujinančią energetiką bus sumažinama priklausomybė nuo galimų išorės veiksnių ateityje. Taip pat biudžete patvirtintomis lėšomis bus siekiama šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo tikslų. Pirmuosius projektus už 5 mln. eurų planuojama įgyvendinti dar šiemet, o didžioji priemonės dalis, tikimės, įsibėgės per artimiausius porą metų“, – sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Šaltinis: finmin.lrv.lt