SKOLININKAI: BENDROVĖMS SIŪLOMA KEISTIS INFORMACIJA

skolininkai

Skolininkai ir informacija apie juos karantino metu itin aktuali. UAB „Creditinfo Lietuva“ pranešė, kad įmonės galės pateikti duomenis apie savo skolininkus supaprastinta tvarka, o dominančių įmonių finansinės būklės monitoringą užsisakiusios bendrovės naujausią informaciją galės pamatyti bendrovės tinklapyje bei automatiškai gaus įrašų suvestinę el. paštu.

„Kviečiame visas įmones teikti informaciją apie savo skolininkus supaprastintu būdu ir nemokamai, siekiant maksimaliai didinti skaidrumą finansiniuose verslo santykiuose ir užkirsti kelią galimiems domino efektams versle”, — skelbiama bendrovės tinklapyje.

Linas Čereška, „Creditinfo Lietuva“ generalinis direktorius, sako, kad naujas funkcionalumas daugeliui įmonių taps papildoma galimybe kuo greičiau gauti pradelstus mokėjimus iš užsakovų ir taps skaidria bei diplomatiška prevencine priemone, skatinančia bendroves tiksliau įvertinti savo ir kitų įmonių finansines galimybes, griežčiau laikytis įsipareigojimų.

Nurodoma, kad naujai pateikta informacija apie įsiskolinusias įmones bus įvertinta „Creditinfo“ įmonės algoritmų ir turės įtakos viešai skelbiamam kreditingumo rodikliui.

Tarpusavio atsiskaitymų ir bankroto rizika karantino laikotarpiu išaugo visuose verslo sektoriuose be išimties. Ypač sustiprėjo tikimybė, kad vėluos atsiskaityti ar apskritai su tiekėjais ir verslo partneriais neatsiskaitys maždaug kas antra transporto, restoranų ir statybos bendrovė.

Vėluojantys atsiskaitymai yra pirmieji signalai apie išaugusią mokėjimų riziką. Ekspertai skaičiuoja, kad tik kas penktai įmonei, kuri vėluoja atsiskaityti pusmetį ir ilgiau, pavyksta vėl atsistoti ant kojų. Kitos paprastai stabdo veiklą.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: VZ.lt