Verslo paskoloms – dar 41 mln. eurų iš INVEGOS

Verslo paskoloms- dar 41mln eurų iš Invegos

Pritarus Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, nacionalinės plėtros įstaigos „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) įgyvendinamam populiariam finansiniam instrumentui „Alternatyva“ papildomai skirta 41 mln. eurų lėšų.

Padidėjus finansavimui, smulkaus ir vidutinio verslo subjektai (SVV) vėl gali skolintis pinigų iš alternatyvių finansuotojų ir gauti paskolų investicijų ir apyvartinio kapitalo finansavimui už ne daugiau kaip 7 procentų metinės palūkanų normos, sakoma INVEGA pranešime.

INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas teigia, kad šios priemonės populiarumas ir gana greitai pasiektas paskolų limitas parodo komercinio alternatyvaus finansavimo būtinybę ir naudą. Ši priemonė suteikia galimybę mažosioms ir vidutinėms įmonėms gauti patrauklią bei konkurencingą finansinę pagalbą, neturint galimybės skolintis pinigų iš tradicinių finansavimo šaltinių. Nusprendusi beveik padvigubinti finansavimo sumą, INVEGA dar kartą įlies į rinką taip vadinamų pigių pinigų, ir tai bus alternatyvi prieiga verslui prie reikiamo finansavimo.

Kaip ir anksčiau, tie smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai, kurių veikla yra tvari ir turi pakankamus pinigų srautus, kad vykdytų savo įsipareigojimus, gali kreiptis dėl paskolų pagal skatinamąją priemonę „Alternatyva“. Maksimalus paskolos laikotarpis sieks 60 mėnesių, o maksimali galima valstybės lėšų suma paskoloje yra 500 000 eurų. Finansavimas ir toliau bus teikiamas paskolų, faktoringo ar finansinės nuomos (lizingo) forma, o įmonės gali pasirašyti sutartis iki 2022 m. gruodžio 31 d.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: lrt.lt