VMI SUFORMUOTOMIS NT MOKESČIO DEKLARACIJOMIS NEREIKĖTŲ PASITIKĖTI AKLAI

startup-pic

Gyventojams VMI suformuotomis nekilnojamojo turto (NT) mokesčio deklaracijomis nereikėtų pasitikėti aklai, pažymi Daiva Čibirienė, Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos (LBAA) prezidentė.

Anot LBAA vadovės, kartais gyventojai sumoka didesnį nekilnojamo turto mokestį, nei turėtų, nes moka jį pagal VMI pranešimus.

„VMI pranešimai yra generuojami iš sistemos, kuri neįvertina kai kurių dalykų. Sistema gali neįvertinti, kad gyventojas turi sutuoktinį ir dėl to nekilnojamo turto mokestinė vertė dalinama per pusę, o ją padalinus gali paaiškėti, kad nekilnojamo turto, tenkančio vienam asmeniui, vertė neviršija 220.000 Eur ir dėl to jokio nekilnojamo turto mokesčio mokėti nereikia“, – atkreipia dėmesį p. Čibirienė. Anot jos, sistema gali neįvertinti ir to, kad gyventojas šį turtą išnuomojo juridiniam asmeniui ir šis sumoka už jį nekilnojamo turto mokestį. Antrą kartą NT mokesčio už tą patį turtą mokėti nereikia.

„VMI nemato nuomos sandorių, kai nuomos sutartis yra neužregistruota Registrų centre“, – pabrėžia p. Čibirienė.

Šių metų viduryje VMI įvertinusi savo turimą informaciją išsiuntė priminimus tiems, gyventojams, kurie nesumokėjo NT mokesčio.

Išankstinių prabangaus NT mokesčio deklaracijų gyventojams VMI neformuoja. Gyventojas pats turi užpildyti tokią deklaraciją ir pateikti ją iki gruodžio 15 d.

Daugiau skaitykite: čia