VEŽĖJAI 0 PROC. PVM GALI TAIKYTI IR EKSPEDITORIAMS

Tractor trailer sitting at a loading dock. Space for text on the trailer.

Išskyrus tam tikras išimtis vežėjai gali taikyti 0 proc. tarifą ir tuomet, kai jas teikia ekspeditoriams, tokį paaiškinimą po ESTT sprendimo pateikė VMI.

Po Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) sprendimo ekspeditoriai buvo sunerimę, kad nebegalės įsigyti vežimo paslaugų su 0 proc. PVM tarifu. Iki šiol 0 proc. PVM tarifą eksportuojamų prekių vežimo paslaugoms galima buvo taikyti nepriklausomai nuo to, kam tokios paslaugos teikiamos. Abejonių dėl lengvatinio tarifo taikymo kilo po ESTT sprendimo.

Teismas nusprendė, kad tais atvejais, jeigu krovinių gabenimo paslaugas įmonė teikia ne tiesiogiai prekių siuntėjui, o kitam ūkio subjektui – pavyzdžiui, ekspeditoriui – vežėjas savo paslaugoms negali taikyti 0 proc. PVM tarifo. Esą tokiu atveju reikia taikyti 21 proc. tarifą, o jau ekspeditorius eksportuotojui galėtų išrašyti sąskaitą su 0 proc. tarifu.

Tačiau Valstybinė mokesčių inspekcija išaiškino, kad šį ESTT sprendimą reikia taikyti siaurai, atsižvelgiant į bylos aplinkybes. VMI patikino, kad vežimo paslaugos gali būti apmokestinamos 0 proc. PVM tarifu ne tik tais atvejais, kai jos teikiamos tokių prekių siuntėjams (gavėjams), bet ir kai jos teikiamos ekspeditoriams (neatsiskleidusiems tarpininkams).

Daugiau skaitykite: čia