Ko tikėtis kitais metais kalbant apie pajamas: darbo užmokesčio, pensijų ir pašalpų pokyčiai

Ko tikėtis kitais metais kalbant apie pajamas: darbo užmokesčio, pensijų ir pašalpų pokyčiai

Vyriausybė pateikė valstybės ir savivaldybių bei „Sodros“ biudžeto projektus, kurie pateks į Seimą ir nulems, kaip gyvensime 2023 m.

Socialinės apsaugos ir darbo srityje privalu žinoti apie senatvės, invalidumo, našlių ir našlaičių pensijas, tikslines kompensacijas asmenims su negalia, kitais metais didės pašalpos vienišiems asmenims, iš esmės bus didinamas ir minimalus atlyginimas, bazinis pareiginės algos dydis, biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimai, tačiau mokesčiai ir įmokos nesikeis, išskyrus tuos, kurie susieti su minimaliąja mėnesine alga.

„Esant ekonominiam neapibrėžtumui, turint ribotus valstybės finansinius resursus, dedame pastangas, kad gyventojų pajamos didėtų. Kitąmet ir toliau nuosekliai augs pensijos, ūgtels vienišo asmens išmoka, tikslinės kompensacijos neįgaliesiems bei kitos socialinės išmokos, didės minimalią algą uždirbančių šalies gyventojų pajamos ir viešojo sektoriaus įstaigų darbuotojų atlyginimai“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis:  lrt.lt