Nauja išgyvenimo drama verslui

 

Nauja išgyvenimo drama verslui

Šiandien vyriausybė spręs, ar šalyje paskelbti visuotinį karantiną. Jei jis bus įvestas, daug įmonių turės stabdyti savo veiklą. Dėl karantino ypač nerimauja turizmo verslas.

Nors karantinas iki šiol buvo skelbiamas tik tam tikruose miestuose, tačiau turizmo industriją paveikė griežti viešbučių apribojimai. Verslininkai sako, kad be vyriausybės paramos laukia tragiška situacija – masiniai atleidimai iš viešbučių bus neišvengiami, o turizmo pramonė būtų pasmerkta žlugti.

Pablogėjus šalies epidemiologinei padėčiai, antradienį vykęs COVID-19 valdymo komitetas nusprendė dar labiau sugriežtinti dabartinius apribojimus įvedant visuotinį karantiną. Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, jis tikisi išvengti šios situacijos, tačiau medikų komanda pasiūlė tokį efektyviausią sprendimą. Tai bus nuspręsta šiandieniniame vyriausybės posėdyje. Jei karantino priemonės bus patvirtintos, jos įsigalios nuo šeštadienio ir tęsis mažiausiai tris savaites.

Vyriausybės vadovas vakar paskelbė, kad, be kita ko, bus nutrauktas darbas viešojo maitinimo įstaigose, išskyrus maistą išsinešimui, masažo paslaugas teikiančių įmonių darbas, išskyrus medicinos paslaugas, sporto klubų ir SPA centrų darbas. Anot jo, viešbučio veikla nebus draudžiama, tačiau bus rekomenduojama uždrausti grupines paslaugas ir apriboti maitinimą užtikrinant, kad maistą būtų galima pristatyti į kambarį arba išsinešti.

Po šios informacijos Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė teigė, kad vyriausybės ketinimas nutraukti veiklą restoranuose ir SPA centruose visiškai sunaikins turizmo sektorių. Prezidentės teigimu, nors viešbučiai ir nebus uždaryti, tačiau jei nebeliks SPA ar maitinimo paslaugų, viešbučių veikla bus beprasmė.

Ji teigė nesuprantanti, kodėl reikia uždaryti maitinimo įstaigas, nes ir taip labai sumažėjo šių įstaigų lankymas, laikomasi atstumų ir žmonės to vengia, geriau jose jauniems žmonėms valgyti ir valgyti saugiai, nei susirinkti ir eiti į vakarėlius namuose.

Kai karantinas buvo paskelbtas tik tam tikruose šalies regionuose, o ne visoje šalyje, kurortiniai viešbučiai pradėjo jausti poveikį. Visą spalio mėnesį viešbučiuose Palangoje, Druskininkuose ir Bisotone buvo gana aukštas užimtumo lygis. Svarbų indėlį įnešė ir nacionalinė priemonė „Gydytojų atostogos”. Padėtis praėjusią savaitę pradėjo keistis. Nors Birštone ar Druskininkuose sergamumas nėra didelis, šie kurortai iškart pajunta, kad klientai nuotaikos pasikeitė.

„Sergamumo padidėjimas mums padarė didelę įtaką. Nuo praėjusio ketvirtadienio naujų užsakymų skaičius labai sumažėjo ir prasidėjo atšaukimai. Rimantas Šimkevičius, „Birštono Royal Spa Residence Hotel and Spa” direktorius, sakė, kad žmonės tapo atsargesni. Jis apskaičiavo, kad naujų užsakymų skaičius praėjusią savaitę, palyginti su praėjusia savaite, sumažėjo 36%, kaip ir atšauktų užsakymų skaičius. Žmonės bijo važiuoti. Daugelis gydytojų taip pat atšaukė užsakymus “, – sakė vadovas.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: vz.lt