Parama verslui bus skirta - Armonaitė

Sekmadienį naujai išrinktai Vyriausybei dar labiau sugriežtinus karantiną ir uždarant daugumą parduotuvių nuo trečiadienio, išskyrus maisto, bei paslaugų įmones, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigia, kad verslui yra bus skirtos tiek ankstesnės, tiek papildomos pagalbos priemonės.

30 proc. apyvartos netekusių įmonių rėmimo suma iš bendro pagalbos paketo bei lengvatinių paskolų iš  valstybės biudžeto sieks apie 230 mln. eurų, tačiau ji gali dar didėti, teigia ministrė. „230 mln. eurų bus įvardyta biudžete, planuojama tokia suma. Plius įvertinsime, galbūt dar galima rasti vidiniuose ministerijos resursuose lėšų papildomoms pagalbos priemonėms. Dar diskutuojame, turizmo ir maitinimo sektoriai ypatingai paveikti, tai galvosime ir priimsime sprendimus, kad padėtume galbūt daugiau“, – BNS teigė A. Armonaitė.

Pasak A.Armonaitės, paramai iki šiol buvo numatyta apie 150 mln. eurų, bet įmanoma, kad galutinė suma bus didesnė. „Taip pat įvertinsime tą kriterijų 30 proc. apyvartos, kad įmonėms būtų paprasčiau gauti paramą, bet, kita vertus, ir kad nepiktnaudžiautų. Mes per tas dvi dienas pasiruošime“, – sakė A. Armonaitė.  Ministrė taip pat paminėjo, kad mokėjimas darbdaviams už darbuotojų prastovas bus tęsiamas ir, tačiau bendra suma bus patikslinta Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: delfi.lt