Profsąjungos protestuos dėl minimalios mėnesinės algos didinimo

 

Pradėjo veikti 1 mlrd. Pagalbos verslui fondas, siekiantis teikti laikiną paramą vidutinėms ir didelėms Lietuvos įmonėms, nukentėjusioms nuo koronaviruso krizės.

Antradienį fondo atidarymo renginyje dalyvaus finansų ministras Vilius Šapoka, ūkio ir inovacijų ministras Rimantas Sinkevičius, Lietuvos banko pirmininkas Vitas Vasiliauskas ir Valstybės investicijų valdymo agentūros (VIVA) generalinis direktorius Dainius Vilčinskas.

Fondo užduotys apima sektorių, kurie yra ypač svarbūs ekonomikos atsigavimui, apsaugą ir jų paruošimą rinkos atsigavimui, kapitalo rinkų skatinimą, institucinių investuotojų pritraukimą ir investicijų grąžos užtikrinimą fondo dalyviams.

Paskelbta, kad fondas veiks kaip komanditinė ūkinė bendrija, o jos komanditorė bus Ekonomikos ir inovacijų ministerijai pavaldi bendrovė „Valstybės investicinis kapitalas“.  Kita fondo veiklai vykdyti įsteigta įmonė yra VIVA, kuriai vadovauja Finansų ministerija. Valstybė į pastarosios kapitalą investavo milijoną eurų, o į „Valstybės investicinis kapitalas“ –  100 milijonų eurų.

Planuojama vyriausybė iš pradžių investuos 100 mln. USD, o garantuos iki 400 mln. eurų vertės obligacijų, kurios bus leidžiamos norint surinkti daugiau lėšų fondui,. Tikimasi, kad jis padidės 500 mln. eurą pritraukus į fondą privačių investuotojų lėšų. Gegužę Europos bendrija pritarė šiam Lietuvos valstybės pagalbos planui.

Reikia konsultacijos? Kreipkitės į profesionalus.

Šaltinis: lrt.lt