SIŪLOMA PVM REFORMA VISOJE ES

European Euro Currency. 50 Euros Bills and Some Coins Closeup.

Europos Komisija (EK) paskelbė planus dėl didžiausios Europos Sąjungoje (ES) pridėtinės vertės mokesčio (PVM) taisyklių reformos per pastaruosius 25 metus. Tiesa, ši reforma nepalies PVM tarifų, kuriuos kiekviena ES valstybė nustato savarankiškai. Tai bus labiau techninio pobūdžio pakoregavimai, kurie, pasak Komisijos pranešimo spaudai, „padėtų pagerinti ir modernizuoti sistemą tiek vyriausybių, tiek įmonių naudai“.

Pasak pranešimo, planuojama, kad PVM bus taikomas įmonių tarpvalstybinei prekybai: „Šiuo metu tokios rūšies prekybai PVM netaikomas ir taip atsiranda spraga, leidžianti nesąžiningoms įmonėms surinkti PVM ir dingti nepervedus šių pinigų valstybei.“

Žadama įvesti vieno langelio principą PVM mokėtojams. „Įvedus tokį principą, tarpvalstybiniu mastu prekiaujančioms įmonėms bus paprasčiau vykdyti savo PVM prievoles. Prekybininkai galės savo kalba pateikti deklaracijas ir atlikti mokėjimus naudodamiesi vienu interneto portalu ir pagal tas pačias taisykles bei administracinius šablonus kaip savo šalyje. Tada valstybės narės sumokės PVM tiesiogiai viena kitai, kaip jau yra dabar teikiant visas e.paslaugas“, – rašoma pranešime.

Daugiau skaitykite: čia