BŪSTO NUOMA PER „AIRBNB“: PO VMI PATIKROS 49.000 EURŲ MOKESČIŲ

 

būsto nuoma

Būsto nuoma per „Airbnb“ – tai ne tik greitos pajamos, bet ir mokesčiai. Smulkieji verslininkai, teikiantys būsto nuomos paslaugas per „Airbnb“ platformą papildomai deklaravo 261.000 Eur pajamų bei 49.000 Eur mokesčių, iš kurių PVM sudarė – 34.000 Eur, GPM – 15.000 Eur.

Deklaracijos patikslintos Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) atlikus per šią platformą apgyvendinimo paslaugas teikiančių gyventojų veiklos analizę.

Nustatyta, kad Lietuvoje internete, būsto nuomos platformoje „Airbnb“, šiais metais pateikta daugiau nei 4.000 pasiūlymų.

VMI, atsižvelgdama į veiklos mastą, vertino tuos atvejus, kai vienas asmuo siūlė nuomotis po daugiau nei tris nekilnojamo turto (NT) objektus (tokių gyventojų buvo 62). Vėliau tyrimas susiaurintas iki 28 gyventojų veiklos: 15 verslininkų atžvilgiu pradėta stebėsena, 19 mokesčių mokėtojų sulaukė operatyvių patikrinimų.

Vienas dažniausiai nustatytų pažeidimų – iš nuomos verslo gautos pajamos neapskaitomos, t. y. gyventojai deklaruoja tik dalį gautų pajamų. Trims asmenims dėl mokesčių administratoriui reikalingų dokumentų pateikimo tvarkos pažeidimų surašyti administracinių nusižengimų protokolai, taip pat vienas nutarimas dėl reikalingų dokumentų pateikimo tvarkos pažeidimų ir pažeidimų buhalterinėje apskaitoje.

Šukuoja informaciją internete

Siekiant nustatyti galimus mokesčių vengimo atvejus, mokesčių administratorius vertina ne tik gyventojų mokesčių administratoriui pateikta informacija (pavyzdžiui, deklaracijų duomenys), trečiųjų šalių duomenys, bet ir informacija viešojoje erdvėje.

„Pavyzdžiui, vienas gyventojas tikino tris kambarius naujame name Palangoje nuomojantis giminaičiams, tačiau yla iš maišo išlindo internete įvertinus klientų paliktus atsiliepimus apie apgyvendinimo vietą. Klientų atsiliepimai leidžia nustatyti ir galimai stebėsenai atsirinktų asmenų pardavimų apimtis“, — pasakoja  VMI Kontrolės departamento Verslo elektroninėje erdvėje ir elektroninėmis priemonėmis kontrolės skyriaus vedėjas Rolandas Puncevičius.

Skaityti daugiau.

Reikia patarimo dėl mokesčių? Kreipkitės į specialistus.