DARBDAVIŲ LAUKIA ĮTEMPTAS BIRŽELIS

acc_720Šių metų liepos 1 dieną įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, įmonėms reikia parengti ne vieną tvarką, perskaičiuoti darbuotojų atostogas.

Kalendorines atostogų dienas įmonės turės perskaičiuoti į darbo dienas – 7 kalendorinės dienos perskaičiuojamos į 5 darbo dienas (jeigu dirbama 5 dienas per savaitę) arba 6 darbo dienas (jeigu dirbama 6 dienas per savaitę).

Įmonėms reikia parengti ir Komunikacinių technologijų naudojimo bei darbuotojų stebėsenos darbo vietoje tvarką. Svarbiausia jos dalis – darbuotojų veiklos stebėjimo būdai ir tikslai.

Kai įmonėje dirba daugiau kaip 20 darbuotojų, nuo liepos 1 d. ji privalo turėti darbo apmokėjimo sistemą. Joje turėtų būti numatytos darbuotojų kategorijos pagal pareigybes bei kvalifikaciją ir kiekvienos jų mokėjimo formos ir darbo užmokesčio dydžiai (minimalus ir maksimalus), papildomo mokėjimo (priedų ir priemokų) skyrimo pagrindai ir tvarka, darbo užmokesčio indeksavimo tvarka.

Didesnės įmonės turi pasirengti ir darbuotojų asmens duomenų saugojimo politiką. Šis dokumentas turėtų atsakyti darbuotojui į klausimą, kam darbdavys naudoja jo asmens duomenis ir kaip juos saugo.

Daugiau skaitykite: čia